حضور وزیر امور خارجه در کنسرت خیریه گروه «ترنم مهربانی»+ عکس

0

موزیک فارس_سهنداینانلو: لرستان تنها مانده، هنرمند چه کاری از دستش بر می آید بجز دلگرم کردن سیل زدگان؟ در این آشفته بازار اقتصادی کشور برگزاری مراسم خیریه و گلباران چندان معقول به نظر نمی رسد ولی اهالی “ترنم مهربانی” با برگزاری کنسرتی خیریه در حمایت از سیل زدگان استان لرستان نشان دادند هنوز بارقه امیدی به میهن دوستی و انسانیت زنده است. از بین لیست بلند بالای مسئولان بزرگ و کوچک دولتی و غیردولتی نیز تنها یک نفر قبول کرد که حضور پیدا کند، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در کمال تواضع به همراه همسرش در مراسم شرکت کرد تا در یک شب آرام تابستانی کمی از هیاهوی دنیای دیپلماسی و زد و خوردهای بین المللی دور بنشیند و گوش به موسیقی اصیل کشورش بسپارد، ولی غافل از آنکه شهردار تهران برای تجلیل از وزیر خارجه محبوب ایران نقشه ها کشیده و ظریف را غافلگیر خواهد کرد.

هنوز مراسم آغاز نشده بود که عکاسان و خبرنگاران وزارت خارجه و شهرداری تهران و خبرگزاری های دیگر در سالن دیده شدند، همین امر خبر از غیرعادی بودن این کنسرت می داد. وزیر آمد، شانه به شانه همسرش آمد! حضار با تشویق گرمی از خانم و آقای ظریف استقبال کردند.
برنامه آغاز شد، حقیقتا صدای اثنی عشری روح را صیقل می دهد، ساسان بازگیر نیز به خوبی از عهده تنظیم و سرپرستی گروه برآمده است و موفق شدند اجرای با کیفیتی را به نمایش بگذارند، پس از اجرای ۳ قطعه ناگهان اعضای گروه از صندلی بلند شدند و با تعظیم در برابر تماشاچیان صحنه را ترک کردند و سالن تاریک شد، می شد حدس زد داستان از چه قرار است اما کسی نمی دانست شهردار تهران نیز در راه است. حناچی در کنار ظریف جای گرفته بود و او هم به اتفاق همسرش در مراسم شرکت کرده بود. سالن در سکوت فرو رفته بود که کلیپی پخش شد. داستان از دلاوری های ظریف در عرصه های بین المللی می گفت و از واکنش عجیب و دور از عرف دیپلماتیک و ادب دولت ترامپ در تحریم وزیر خارجه کشورمان! کلیپ تمام شد و مجری برنامه! حناچی را به روی صحنه فراخواند. در مقان چشمان متعجب و سرگردان تماشاچیان، آقای شهردار پشت میکروفن رفت و با تجلیل از ظریف، از وی خواست به روی صحنه برود. ظریف که انتظار شب آرامی را داشت در میان تشویق ممتد حاضران در سالن به روی سن رفت و در کنار حناچی قرار گرفت، از پشت صحنه خواننده گروه ترنم مهربانی همراه با هدیه ای نفیس به روی سن آمد و آن را پیشکش وزیر کرد.ظریف که با لباسی غیررسمی در مراسم حاضر شده بود پشت میکروفن رفت و ایراد سخن کرد، مخلص کلام این بود که در طول این سالها بسیاری از هم میهنان حمایت کردند از نقش وزارت خارجه در مذاکرات، اما نمی شود فراموش کرد که عده ای هم تخریب و تهدید کردند، آنها نیز هموطنند و باید دیده شوند. حالا تا زمانیکه ملت ایران نیاز داشته باشد من در صحنه خواهم بود ولی اگر ذره ای احساس کنم حضورم بی تاثیر خواهد بود قطعا کنار خواهم رفت. ظریف در فراز سخنانش چنین گفت: نیروی اصلی که به ما کمک می کند در مقابل فشارها دوام بیاوریم نیروی نظامی نیست، بلکه رضایت مردم از عملکرد ماست. مردم مشکلات فراوانی دارند و اولین اقدام ما باید رفع این مشکلات باشد تا دولت بتواند با قدرت هرچه تمام تر در برابر فشارها مقاومت کند. برای مثال آسیب هایی که در لرستان به مردم سیل زده وارد شده است را نباید فراموش کرد، سیلی که ما در اینجا از مواهبش برخوردار شده ایم در لرستان و استان های همجوار باعث ویرانی شده است. از برگزار کنندگان این مراسم بسیار ممنونم که باعث شدند جامعه بار دیگر به یاد سیل زدگان بیفتد. وظیفه همه ماست که از این مردم آسیب دیده حمایت کنیم.
وزیر در میان تشویق حاضرین در سالن نزد همسرش بازگشت تا بلکه شب آرامی را با “ترنم مهربانی” تجربه کند و باز سالن تاریک شد…

کنسرت خیریه ترنم مهربانی به روایت تصویر:

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید