به آهنگسازی عباس علوی؛

سوئیت سمفونی «زندگی» منتشر شد

0

موسیقی فارس-آلبوم سوئیت سمفونی «زندگی» به آهنگسازی عباس علوی و تنظیم حسین کاج از سوی مؤسسه «راوی» در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش موسیقی فارس، آلبوم سوئیت سمفونی «زندگی» به آهنگسازی عباس علوی و تنظیم حسین کاج از سوی مؤسسه «راوی» توسط پخش «جوان» در دسترس مخاطبان قرار گرفت. سوئیت سمفونی فرمی ساده‌تر از فرم سمفونی در موسیقی فرنگی است که دارای فهم راحتتری برای شنونده است.

آلبوم زندگی شامل پنج موومان است که موومان اول آن در ۱۳۹۷ با رهبری شهداد روحانی در کنسرت شب ِ ایرانی ِارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت اجرا شد. این قطعه ضرب آهنگی پرشور و رَنگ و بویی ایرانی دارد. موومان های بعدی بیانگر ِ فصل‌های دیگری از زندگی به روایت عباس علوی است.

عباس علوی متولد ۱۳۲۱ تهران تحصیلات عالیه در رشته مالی و حسابداری دانشکده نفت دارد و در کلاس‌های شبانه هنرستان عالی موسیقی تهران نزد اساتید برجسته ویلن و اهنگسازی آموخته است. حسین کاج نیز از جمله هنرمندانی است که طی سال‌های گذشته نزد فرهاد فخرالدینی، احمد پژمان و علی رهبری به فراگیری مبانی موسیقی کلاسیک غربی پرداخته است. او علاوه بر نوازندگی سازهای پیانو، گیتار، تار و سه تار مبانی و اصول اجرای رهبری ارکستر را نیز نزد شریف لطفی، منوچهر صهبایی و یان شوماخر فراگرفته است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید