طنین موسیقی آذربایجانی در تالار وحدت

ارکستر بزرگ آلنام موسیقی آذربایجانی اجرا می‌کند

0

موسیقی فارس: ارکستر بزرگ آلنام در تالار وحدت موسیقی آذربایجانی اجرا می‌کند.

به گزارش موسیقی فارس، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، کنسرت آذربایجانی ارکستر آلنام به رهبری وحید علی‌پور و خوانندگی ودود مؤذن‌زاده نهم تیرماه ساعت 21:30 در تالار وحدت اجرا می‌شود.
در این کنسرت ودود مؤذن‌زاده پیکرتراش، نقاش و خواننده برای چندمین بار با وحید علی‌پور رهبر ارکستر جوان همکاری می‌کند. علی‌پور و مؤذن‌زاده از سال ۹۴ همکاری خود را آغاز کردند و چند کنسرت ‌موسیقی فاخر آذربایجانی با ارکستر تبریز و ارکستر فیلارمونیک باکو برگزار کردند.
هدف این دو هنرمند از این اجرا ارائه و نشان دادن موسیقی فاخر آذربایجان به مخاطبان با توجه به کمرنگ شدن موسیقی با ریشه و محتوا کلاسیک و فاخر آذربایجانی در پایتخت و ایران است.
وحید علی‌پور ارکستر آلنام را از بهار 98 با هدف شناساندن موسیقی فاخر آذربایجان به دوست‌داران موسیقی تأسیس کرد. او در اولین اقدام خود قصد دارد با همکاری استاد مؤذن‌زاده در سه شهر بزرگ ایران؛ تهران، اردبیل و تبریز روی صحنه برود. همکاری علی‌پور با مؤذن‌زاده در این کنسرت اهمیت‌ و جایگاه ویژه این ارکستر در موسیقی آذربایجانی را تثبیت می‌کند.
وی پیش از این ارکستر فیلارمونیک باکو را در سال ۹۴ تشکیل داد.
ارکستر ملی ایران با رهبری میهمان وحید علی‌پور در سال 97 کنسرتی با عنوان شب موسیقی آذربایجان را در تالار وحدت روی صحنه برد که با استقبال مخاطبان روبرو شد.
در این کنسرت ارکستر آلنام‌ با نوازندگان مطرح و حرفه‌ای ایران، موسیقی کلاسیک آذربایجان را با استفاده از سازهای ملی آذربایجانی همچون‌؛ تار، کمانچه و ناغارا اجرا می‌کند.
از ویژگی‌های این کنسرت اجرای قطعات فولکلور، نوستالژیک و قطعات جدید و کمتر اجراشده در ایران همچون؛ قربان ورردیم، آلا گوز، کپنک، است که برای اولین بار توسط ودود مؤذن‌زاده اجرا می‌شود.
در این اجرا علیرضا چهره قانی به‌عنوان کنسرت مایستر، سونار نجاری سولیست تار، محمدرضا عرفانی سولیست کمانچه، سهیل سلیم زاده سولیست ویولن، محمد مطلق و علوین سعادت سولیست‌های ناغارا این کنسرت هستند.
همچنین حسین شریفی نوازنده مشهور ترومبون در این کنسرت هنرنمایی می‌کند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید