حال اهواز از مرز نفس نداشتن هم گذشت

0

″ حال اهواز از مرز نفس نداشتن هم گذشت! ″

در روز های اخیر با توجه به وضعیت بحرانی اهواز ، ستارگان موسیقی کشور به این موضوع مهم توجه نشان داده و در این خصوص ابراز نگرانی کردند.

محسن شیرالی ترانه سرای توانمند کشور با به اشتراک گذاشتن پستی در صفحه شخصی اینستاگرام اش در این باره نوشت :

« با توجه به اعتراضات مردم در خصوص خاموشى هاى مكرر، قطع آب، تلفن، موبايل و …. در استان خوزستان، شبكه ى خبر وجود استان خوزستان را شديدا تكذيب كرد و به نقل از مسئولين مربوطه اعلام كرد با افراد خودفروخته اى كه با دشمن همصدا شده اند و از استانى خيالى حرف ميزنند، برخورد جدى صورت خواهد پذيرفت!
.
پ ن: اوضاع اينجورى پيش بره چند سال ديگه تو برنامه هاى مستند ميگن: اين بيابان كه ميبينيد خوزستان نام دارد و سالهاى پيش زيستگاه موجودات مهمان نواز و مظلومى بوده است….
پ ن٢: نمى دونم نور شمع ها كم شده يا سوى چشم من! ديشب با سر رفتم تو ديوار! البته با دشمن همصدا نشدم و از ديوار و تاريكى و مسئولين تشكر كردم تو دلم.

هيهات من الذلة
هيهات منا الذلة
هيهات من الذلة
الملك يبقي مع الكفر و لا يبقي مع الظلم »

مسعود همایونی نیز در این خصوص پستی را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت :

« ديگه واقعا زبانم از سخن گفتن عاجزه…
از اين همه درد و رنجى كه هموطنانمون در خوزستان متحمل ميشن…
اگه الان پاى مسائل فرهنگى و كنسرت در ميان بود از ٢٠تا ارگان و سازمان براى كنسل كردن نامه و آدم اومده بود!!! »

مهدی یراحی خواننده پر طرفدار کشورمان ، که پیش از این از نامهربانی های وارده بر اهواز در قالب قطعه ″ خاک ″ هم سخن گفته بود ، در این خصوص ابراز ناراحتی کرد :
« مگه مى شه نشه كارى واسش كرد!؟

ماه گذشته تصاوير و خبرهاى تلخ فاجعه پلاسكو قلبمان را به درد آورد. اما فارغ از هر انتظار بجا و نابجا از مسئولين و تلخ شدن كام ملت در روزهاى پايانى سال، دلمان را با تصوّرِ تقدير پيش آمده و حوادث غير مترقبه و… آرام كرديم.
اين روزها ، اوضاعِ اسفبار زادگاهم خوزستان پس از حدود ده سال خاك خوردن مردمان نجيبش بالاخره سوژه داغ رسانه ها شده و جالب اينجاست كسانى كه موظف به پاسخگويى بوجود آمدنِ اوضاع نابسامان امروزند، همگى در اظهاراتشان طورى وانمود مى كنند كه انگار طىِ اين سالها در سياره ديگرى به سر مى برده اند و حتى به اينترنت هم دسترسى نداشته اند و از شرايط ماقبل حيات خوزستانى ها در طول يك دهه اخير، كاملاً بى اطلاعند!
خطابم به دلواپسان از همه جا بى خبر و دايه گانِ دلسوزتر از مام ميهن است. خوزستان مدتهاست گرفتار تصميمات به دور از تأمل و تخصص برخى از زمام دارانش شده و مردمش چوب نجابت مى خورند. مگر مى شود بيش از ده سال به معضلى با اين ميزان اهميت بى اعتنا بود و دست آخر با چند اظهار نظر سطحى سر نخ را بند كرد و خلاص؟!
مسأله خوزستان اساساً سیاسی نیست، اما به دلیل گره خوردن با اقدامات سیاسیون، جنبه انسانی این فاجعه  که همان حیات مردم خوزستان است به شدت كم رنگ شده و جاى تاسف است كه سياسى بازان، منافع خود را در اعماق همين آب گل آلود پايه نهاده اند.
اين چند روز مى گذرند. همانطور كه اين چند سال گذشت. اما در انتهاى نااميدى و اندوه از شرايط موجود، اميد دارم مسئولين بحران ده ساله خوزستان، به راحتى از كنار وجدان شان نگذرند و اين روزها در كنارِ شوهاى نخ نماىِ هميشگى، كمى فكر كنند.

مهدى يراحى
بهمنِ تلخِ ٩٥ »

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید