تعطیلی هنرمندان با کار معنا دار می شود

0

موسیقی فارس-نیلوفر مهرابی:فعالان عرصه موسیقی در طول سال مشغول تهیه و تولید کارهای جدید و همچنین برگزاری کنسرت های خود در شهرستان ها هستند. اینها در روز ها و ماه های بیکاری خود هم بدون فعالیت موسیقی نمی توانند به مسیری که پیش رو دارند ادامه بدهند.

به عنوان مثال میتوان «محسن چاوشی» را نام برد که در این روز های تعطیلی محرم و صفر در حال تولید آثار جدید برای سریال «شهرزاد2» است.
«فرزاد فرزین» نیز که تا چندی پیش درگیر تور داخلی کنسرت های خود بود؛در روزهای استراحت خود هم درگیر تولید آلبوم جدید خود به نام «شانزلیزه»است.
غیر از تولید آلبوم جدیدش ، فرزین و گروه شوک در حال بازی در سریال «عاشقانه»هستند. فرزین در این سریال با هنرپیشه‌های مشهوری چون محمدرضا گلزار، ساره بیات، پانته‌آ بهرام، مهناز افشار، بهاره کیان‌افشار، هومن سیدی و… همبازی شده و اخیراً با به اشتراک گذاشتن عکسی از خود در کنار گلزار و سیدی در پشت ‌صحنه سریال «عاشقانه»، حال خوب خود برای حضور در این سریال را با مخاطبانش تقسیم کرده است.
احسان خواجه‌امیری که حدود یک ماه پیش آلبوم «سی سالگی» را منتشر کرد، بعد از یک هفته سفر به خارج از کشور، به‌تازگی دوباره به استودیو شخصی خود بازگشته و مشغول ضبط آثاری جدید است. او در روزهای اخیر ویدئویی از ضبط یکی از قطعات جدیدش در اینستاگرام منتشر کرد. خواجه‌امیری همچنین در حال حاضر همراه با گروهش مشغول تمرین سخت برای آماده‌سازی ارکستر خود برای اجرا در تور کنسرت کانادا و آمریکاست. تور کنسرت آمریکا خواجه‌امیری در ماه نوامبر برگزار می شود و وی در روز های آینده جهت برگزاری کنسرت های اروپایی خود از ایران خارج می شود.
«مهدی یغمایی،فریدون آسرایی و پوریا حیدری» در حال آماده کردن خود برای داوری دوره جدید برنامه شب کوک با اسم جدید «آوا نو» هستند.
«جهانبخش» در روزهای اخیر به هواداران خودش قول داده که ضمن ازسرگیری کنسرت‌هایش از آذرماه، با اتمام ایام عزاداری در ماه‌های محرم و صفر، چند اثر جدیدی که اخیراً تولید کرده را به مرور تا عید نوروز به علاقه‌مندانش تقدیم کند.
«محسن یگانه» در نیو کمپ به سر می برد.این خواننده سه آلبوم منتشر کرد و پس از آن دیگر قصد انتشار آلبومی نداشت که به درخواست هوادارانش، آلبوم «نگاه من» را سال گذشته به آن‌ها تقدیم کرد. پس از آن یگانه فقط هر ازگاهی یک تک‌آهنگ منتشر می‌کند و حتی از پرکاری‌اش در زمینه اجرای کنسرت هم به شدت کاسته شده است.
«سیروان خسروی» هم در زمان مسافرت های خود به تولید آلبوم جدیدش مشغول است تا بعد از یک مدت طولانی فعالیت کم بعد از انتشار آلبوم به روی صحنه می رود و با هواداران خود دیدار تازه می کند. خسروی در این مدت دوری از صحنه با برادر خود در روز تولدش به روی صحنه رفت و یکی قطعات خود را به نام «دوست دارم زندگی رو» اجرا کرد.
پس از آن با کاوه یغمایی به روی صحنه رفت و دیداری تازه کرد.
ایام محرم و صفر شاید به نظر برسد فصل بیکاری را برای فعالان عرصه موسیقی رقم می زند اما فرصتی فراهم می آورد تا کارهایی که نیازمند زمان است، انجام شوند و عرصه موسیقی خالی از آثار موسیقی نباشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید