پیام معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره موسیقی فجر

0

علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آستانه برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر پیامی را منتشر کرد.

در پیام علی مرادخانی آمده است:

هنر موسیقی، صدای سخن عشق است و بیان هنری نگاه و باور فرهنگی جامعه فهیم ما که در گذر ایام با بهره‌گیری از ذخایر معنوی اقوام ایرانی باقی مانده است و بی‌تردید، جشنواره‌ی بین‌المللی موسیقی فجر، مهم‌ترین رویداد موسیقایی کشور است که سرمایه‌ی اصلی خود را فرهنگ و هنر، آموزه‌های اصیل و ریشه‌دار اخلاقی خود، تجربه و شناخت پیشکسوتان و نیز استعداد و آرمان‌خواهی جوانان برومند ایران اسلامی می‌داند.

از این منظر، سی و دومین دوره‌ی برگزاری این جشنواره، فرصتی مغتنم برای بهره‌برداری از این ظرفیت و گنجینه و توجه به تولیداتی است که آئینه تمام نمای این میراث گرانقدر می‌باشند.

اختصاص جایزه‌ای ویژه به منظور کارشناسی روشمند آثار تولیدی و معرفی و تقدیر آثار برگزیده و حمایت از آثار کیفی و تثبیت پایه‌ی توسعه‌ی این هنر، از رویکردهای هدفمند و آتیه‌دار این نوبت از جشنواره‌ی موسیقی فجر است.

تحولاتی از این دست، مطابق با سیاست‌های کلان فرهنگی – هنری دولت یازدهم و منطبق بر نیازهای اجتماعی کشور است.

وظیفه خود می‌دانم از تلاش ارزشمند همه‌ی دست‌اندرکاران بویژه داوران و هنرمندان حاضر در جشنواره سی و دوم و دبیر محترم آن تشکر و ضمن تبریک به همه برگزیدگان، برای همه‌ی عزیزان آرزوی توفیق و خدمت بیشتر نمایم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید