کنسرت «علیرضا قربانی» با ارکستر «اپرای ونکوور» در کانادا

0

 موسیقی فارس-کنسرت «ناگهان رستخیز» با خوانندگی «علیرضا قربانی» و همراهی ارکستر اپرای ونکوور به رهبری «لسلی دالا» و گروه کر باخ، سی ام آذرماه در تالار «اُرفیوم» ونکوور برگزار می شود.

در این کنسرت آثاری از «احمد پژمان» و «هوشنگ کامکار»به اجرا درمی آید.
در این برنامه بیش از ۱۵۰ موزیسینِ کانادایی، قطعاتی از آهنگسازان بزرگ ایرانی را اجرا می کنند. «تالین اوحانیان» به عنوان خواننده ی سوپرانو و «ساناز ستوده» به عنوان تک نواز پیانو در این کنسرت حضور دارد و «محمد فضلالی» تهیه کننده و مدیر هنریاین برنامه است.
«لسلی دالا» در چند ژانر موسیقایی از جمله اپرا، موسیقی سمفونیک و آثار کرال و معاصر تبحر دارد. او به شیوه ی رهبری پرشور، پویا و پرجذبه اش بر روی صحنه شهره است. او تاکنون ارکسترهای بزرگ و برجسته ی چون ویکتوریا اپرا پسیفیک، اپرای اِدمُنتون، اپرای ساسکاتون، ارکستر سمفونیک تاندر بِی، سمفونی کملوپس و …. را رهبری کرده است. «دالا» فعالیت حرفه ای خود را به عنوان نوازنده ی پیانو و رهبری باله و خوانندگان اپرا آغاز کرد و سپس مدیر کر اپرای ونکوور شد. پس از آن، رهبرِ همراه و مدیر برنامه برنامه هنرمندان جوان سولاندا فاریس شد. او تاکنون در بیش از هفتاد برنامه این ارکستر را همراهی کرده است.
ارکستر اپرای ونکوور در سال ۱۹۷۷ تأسیس و جایگزین ارکستری متشکل از اعضای ارکستر سمفونی ونکوور شد. اعضای این ارکستر از نوازندگان برجسته ی کانادا هستند که اجراهای بسیار سطح بالایی را ارائه می دهند. این دومین بار است که این ارکستر به اجرای موسیقی ایرانی می پردازد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید