کتاب صوتی «نوروزنامک» به نویسندگی اوستا صدر زاده منتشر شد

0

موسیقی فارس-آئین رونمایی و نشست رسانه ای نوروزنامک (اندر سلامت دل) با حضور خبرنگاران برگزار شد.

روز یکشنبه همزمان با آغاز ماه اردیبهشت سال 97، آئین رونمایی و نشست رسانه ای نوروز نامک (اندر سلامت دل) با حضور اعضای این کتاب گویا در سالن همایش های کردستان برگزار شد.

اوستا صدر زاده نویسنده این اثر درباره زمینه فعالیت های خود گفت: تخصص بنده ادبیات نیست، من متخصص بیماری های پرندگان هستم و 22 سال است دانشجویان دکترای دامپزشکی را تربیت می کنم و در این حوزه تعدادی تالیفات تخصصی دارم و یکی از کتاب هایم برای اولین بار کتاب فصل جمهوری اسلامی ایران شد.

با این وجود مثل هر ایرانی دیگری به ادبیات علاقه مند هستم و شخصیت سعدی برایم ستودنی است. این علاقه بچگی باعث شد 5 داستان نورزنامک را در قالب حکایات با نثر مسجع قرن 7و 8 بنویسم.

وی در ادامه افزود: این کتاب در سال 92 چاپ شد. اما تصمیم گرفتیم حکایت دوم (اندر سلامت دل) را به شکل کتاب صوتی دربیاوریم. علت انتخاب این حکایت جذابیت و داشتن کاراکترهای لازم بود.

صدر زاده از انتشار کتاب صوتی حکایت های دیگر خبر داد و گفت: قطعا 4 حکایت دیگر هم به صورت کتاب صوتی منتشر می شود و برای آن برنامه ریزی کرده ایم. اکنون تنها کارهای پیش تولید آن انجام شده است. اگر شرایط خوب پیش برود انتظار داریم تا آخر سال هر 4 حکایت به کتاب صوتی تبدیل شود.

نویسنده این اثر با اشاره به انتخاب اسم کتاب، بیان داشت: هر کدام از این 5 داستان نامی دارند. اولین طهارت نفس، دومی اندر سلامت دل و… به همین ترتیب ادامه دارد. اما دلیل اصلی انتخاب نام نوروزنامک این است که همه اتفاقات بنیادین در این داستان ها در روز باستانی نوروز اتفاق می افتد و از درون هم تغییر و تحول در شخصیت ها ایجاد می شود.

نوروزنامک (اندر سلامت دل) شامل یک لوح فشرده و کتاب گویا به قلم دکتر اوستا صدر زاده است. علاوه بر نویسندگی، سراینده اشعار، کارگردان و تهیه کننده این اثر را اوستا صدر زاده بر عهدا دارد.

همچنین قابل ذکر است، استاد ایرج رضایی (سرپرست گویندگان و گوینده)، علی همت، علیرضا باشکندی، فائزه قاسمی، الهام چارانی (گویندگان)، آرمان بیگدلی (صدابردار، میکس و مسترینگ)، میثم اکبری (خواننده)، متین پیمانی( آهنگساز، تنظیم کننده، تار، سه تار و تارباس)، رسول حسینی (میکس و مستر، دایره)، بهرام نوذر (تهیه کننده موسیقی)، علیرضا مقراضی ( کمانچه، ویولون)، نوید انصاری (تنبک، دف و دایره)، حانیه رضایی (سنتور) از افرادی هستند که در این اثر هنرنمایی کرده اند.

منبع: آوای موسیقی

در ادامه عکس های علی رزمخواه را ببینید:

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید