«بیپ تونر»منتشر کرد؛ پرفروش های موسیقی در سال۱۳۹۷/پاپ همچنان صدرنشین است

0

موسیقی فارس: به گزارش موسیقی فارس و طبق آمار منتشر شده از سایت بیپ‌تونز (بزرگترین فروشگاه مجازی قانونی موسیقی در ایران) سبک پاپ گوی سبقت را از سایر رقبای خود ربوده و همچنان با اختلاف زیادی پرفروش ترین سبک موسیقی سال۱۳۹۷ شناخته شده است.
طبق آمار منتشره آلبوم “ابراهیم” (محسن چاووشی) در صدر پرفروش ترین آثار موسیقی پاپ قرار گرفته است. آلبوم‌های «شهر دیوونه» احسان خواجه‌امیری، «کجا باید برم» روزبه بمانی، «دریا» مسیح و آرش عدل پرور، و «زندگی کن» رضا صادقی نیز رتبه‌های بعدی پرفروش‌های سال ۹۷ را به خود اختصاص داده‌اند.

سبک کلاسیک ایرانی با آلبوم «ایران من» همایون شجریان و سهراب پورناظری و سبک راک با آلبومی از کاوه آفاق نیز در رتبه‌های بعدی پرفروش‌ترین سبک‌های ۹۷ قرار دارند. موسیقی کودک، فولکلور و موسیقی فیلم نیز از جمله سبک‌های پرفروش سال گذشته بوده‌اند. 

در میان ۶ آلبوم پرفروش سال ۹۷، «ایران من» تنها اثر غیر پاپ و دارنده‌ی رتبه دوم است.
از جمله آثار غیر پاپ و پرفروش سال ۱۳۹۷، آلبوم “بهار” کاری از گروه رستاک است که در صدر جدول سبک فولکلور نیز قرار گرفته.


در میان سبک‌های پرفروش ۹۷، سبک تلفیقی تنها سبکی بوده است که بیشترین میزان کاهش فروش نسبت به سال ۹۶ را تجربه کرده است. همچنین سبک پاپ ۳۶.۵ درصد، کلاسیک ایرانی ۲۴.۵ درصد و راک ۲۰.۸ درصد از کل فروش دیجیتال موسیقی در سال ۹۷ را از آن خود کرده‌اند. 

بر اساس همین آمار، سبک کلاسیک ایرانی با تعداد ۱۱۸ آلبوم منتشر شده و سپس سبک پاپ با ۸۵ آلبوم منتشر شده در سال ۹۷ به ترتیب در رتبه‌های اول و دوم جای گرفته و سبک کلاسیکال با ۴۵ آلبوم منتشر شده پس از این دو، بالاتر از سبک‌های پرطرفداری چون راک و تلفیقی قرار گرفته است.

اختصاصی موسیقی فارس
انتهای پیام/

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید