نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

برگزاری کنسرت‌های خیابانی با هماهنگی شورای تامین میسر است

0

عمده مشکلات عدم هماهنگی است

موسیقی فارس– نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری کنسرت‌های خیابانی گفت: شورای تأمین می‌تواند مصوبات مورد نیاز را با همکاری نیروی انتظامی ارائه دهد.

«سیده‌فاطمه ذوالقدر»، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار برنا درباره برگزاری کنسرت‌های خیابانی گفت: شورای تأمین می‌تواند مصوبات مورد نیاز را با همکاری نیروی انتظامی ارائه دهد. در حال حاضر خیلی از این برنامه‌ها در پارک ها توسط شهرداری انجام می‌شود و با نظارت بیشتر و فراهم کردن امکانات و همکاری‌ها از سوی شهرداری، وزارت کشور و نیروی انتظامی این کار شدنی است. ظاهرا با این کار موافقت شده و اولین کنسرت در کیش برگزار شد؛ البته مردم ناراضی شدند. کسی که می‌خواهد کنسرت خیابانی برگزار کند، هدفش اجرای رایگان است اما وقتی هزینه‌ای در میان باشد، چه فایده‌ای دارد؟

این نماینده مجلس افزود: تهران برای برگزاری کنسرت فضای کافی دارد. اخیرا در میدان آزادی یک ویدئو مپینگ برگزار و تعدادی از اهالی منطقه آمدند و برنامه خوبی بود؛ به مرور زمان این برنامه‌ها را می‌توان گسترش داد. با توجه به شرایط اقتصادی موجود و توانایی مالی مردم همه نمی‌توانند به کنسرت و به‌خصوص در شهر دیگر بروند. ما باید به فکر ایجاد سرگرمی برای مردم باشیم که در کنار ارزان بودن نشاط و سرگرمی برای مردم ایجاد کند. همچنین در این مراسم مسائل امنیتی باید حفظ شود تا بتوان کنسرت خیابانی برگزار کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شورای تأمین باید این مسئله را بررسی کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یک بار با نیروی انتظامی درباره ورود بانوان به ورزشگاه‌ها جلسه داشتیم. آنها برای ورود بانوان به ورزشگاه‌ها گفتند شورای تأمین جلسه بگذارد و وظایف ما را بگوید.

او در پایان افزود: عمده این بحث‌ها عدم هماهنگی است؛ برای مثال وقتی نیروی انتظامی مانع می‌شود، می‌گوید با من هماهنگ نکرده‌اند. اگر شورای تأمین، استانداری و همه کسانی که در این موضوع دخیل هستند، از قبل دعوت و شرایط بررسی شود، بعید می‌دانم مشکلی پیش بیاید.

منبع: برنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید