در نشست خبری کنسرت علیرضا قرایی منش عنوان شد؛

مهدی یغمایی بارها آثارم را بدون اجازه اجرا کرد

0

موسیقی فارس-سارا صادقی –  نشست خبری کنسرت علیرضا قرائی منش ( آهنگساز وخواننده گروه سابق ژوان ) صبح امروزبا حضور بابک صحرایی ترانه سرا، یاشار درفش تهیه کننده و برگزار کننده این کنسرت  در برج آزادی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس- در ابتدای این نشست بابک صحرایی ضمن معرفی قرایی منش گفت:تعدادی از هنرمندان هستند که متفاوت تر از دیگران کار می کنند، این تفاوت شاخص هایی دارد، بعضی از نشانه ها وشاخص ها به راحتی به همه اطلاق می شود؛ اما در هنر هر اتفاقی تعریف خاص خود را دارد. به شخصه معتقدم که علیرضا قرایی منش چون موسیقی را خود می سازد ومی نویسد پس هنرمند متفاوتی است ؛ ساخت موسیقی علیرضا قرایی منش به صورت غریزی وحسی به تنهایی نیست؛ دانش آن را دارد چون ملودی آن را می سازد ،می نویسد ،تنظیم می کند. همیشه او با وسواس بسیاری کار می کند، آهنگسازی علیرضا قرایی منش اتفاق تازه ای نیست .

وی افزود: در تمام دورانی که علیرضا را می شناسم همیشه به دنبال تحقیق وپژوهش وارتباط تنگا تنگ با موسیقی روز بوده است، موسیقی روز تمام جهان یعنی دایره دید علیرضا قرایی منش ، او در تمام زوایای زندگی خود وسواس دارد؛ مجموعه اینها باعث شده که قرایی منش تنها یک خواننده نباشد بلکه یک موزیسین مولف است که برای تک تک قدم هایی که برداشته کلی فکر کرده است؛ اولین خواسته من چه به عنوان ترانه سرایی که 15 سال در این مملکت کار می کند چه به عنوان روزنامه نگار از رسانه ها این است که علیرضا قرایی منش را بیشتر حمایت کنند به خاطر اینکه به هنرش و مخاطبش احترام می گذارد .تن به جریان های کاذب بازار نداده ، وارد هیچ دسته ،باند وگروهی نشده است همه نوع بلایی هم سرش آمده است ؛ از ممنوع کاری گرفته تا نداشتن پشتیبان وسرمایه گذار؛ مجموعه اینها باعث می شود که از طرف اهالی رسانه حمایت شود. چون کار ارزشمندی انجام می دهد .
در ادامه علیرضا قرایی منش گفت: آرزوی همیشگی من بود که چنین کنسرتی برگزار کنم. امروز همه با یک لپ تاپ روی صحنه می‌آیند و بخشی از صداهایی که در کنسرت‌ها شنیده می‌شود از لپ تاب‌ها بیرون می‌آید. این همان کاری است که متأسفانه خودم هم چند سال پیش انجامش دادم و علتش انتخاب نادرست همکارانم بود وقتی لپ تاپ روی صحنه می‌آید حرمت اجرا شکسته می شود. من دلم می‌خواهد در اجراهایم هرچه شنیده می‌شود به صورت زنده اجرا شود.

وی در ادامه از دلایل کم کاری خود در برگزاری کنسرت گفت: دلایل مختلفی وجود دارد ،در جامعه ما سلیقه ها افت کرده است ومردم ما دانش کافی از موسیقی ندارند ؛ده سال پیش موزیک خوب می شنیدیم ،آهنگ هایی که از شنیدنش دچار شرم نمی شدیم .اما الان چه اتفاقی برای مردم ما افتاده است. اکثر مردم  در شنیدن موسیقی کودک هستند چون می توان به راحتی آنها را فریب داد . همین افت سطح سلیقه موسیقی باعث شده که من در سالهای اخیر اجرای زنده کمتری داشته باشم.

قرایی منش درباره نامی که برای کنسرت خود برگزیده است توضیح داد: «آن‌پلاگد» عنوانی است که برای اجراهای خودمانی به کار برده می شود و در چنین اجراهایی همه صداهای تولیدشده آکوستیگ هستند. من این عنوان را برای اجرای دوم دی ماه در سالن برج آزادی انتخاب کردم چرا که بیش از 90 درصد سازهای حاضر در این کنسرت آکوستیگ هستند البته ما سازهایی مانند گیتار الکترونیک هم بر روی صحنه خواهیم داشت.

وی در خصوص جزئیات کنسرتش در برج آزادی گفت: در کنسرت برج آزادی قرار است قطعات آلبوم تازه ام را که برای انتشار آماده کرده ام  اجرا کنم همچنین از سخت افزار و هارددیسک‌ها بر روی صحنه استفاده می کنم؛ این کمک می کند که مردم چیزی را بشنوند که در آلبوم شنیدند. در بیشتر کنسرت‌هایی که امروز در حوزه موسیقی پاپ اجرا می‌شود بسیاری از صداها پلی‌بگ هستند. در حالی که برای کنسرت برج آزادی آن چه اجرا می‌کنیم به صورت زنده و آکوستیگ است.

قرایی منش با انتقاد از مهدی یغمایی گفت: مهدی یغمایی از دوستان خوبم است امامتاسفانه بارها آثارم را بدون اجازه اجرا کرده است ؛ به صورت خصوصی به او گفته ام که آثارم را اجرا نکند اما دوباره این کار را تکرار کرده است ،ازهمینجا اعلام می‌کنم که من از اجرای آثارم توسط مهدی یغمایی در برنامه‌های مختلف رضایت ندارم .رفاقت وکار دو مبحث جدا گانه هستند وقتی با هم قاطی می شوند مشکل ایجاد می شود.

وی در پایان با اشاره به پخش آلبوم یه حالی دارم این روزا گفت: شرکت سیما شهر با بی نظمی تمام آلبوم من را پخش کرد البته این اتفاق برای خوانندگانی چون حمید حامی هم رخ داد ؛از این شرکت شکایت نکردم ولی ای کاش این کار را انجام داده بودم. شنیدم که این شرکت رو به نابودی است.
کنسرت گروه ژوان با خوانندگی علیرضا قرایی منش پنج شنبه دوم دی ماه در سالن برج آزادی برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید