اثر مشترک محمدعلی بهمنی و مهرزاد خواجه امیری

مراسم رونمایی و جشن امضای آلبوم«قاصدک» برگزار شد

0

موسیقی فارس_ ساراتقی نژاد:مراسم رونمایی از آلبوم《 قاصدک》اثر مشترک محمدعلی بهمنی (شاعر و دکلمه) و مهرزاد خواجه امیری به عنوان آهنگساز و تنظیم کننده، عصر روز جمعه دوازدهم مهرماه در تالار رودکی، با حضور علاقه مندان و دست اندرکاران این آلبوم برگزارشد.

این مراسم با اجرای امیرحسین موسوی آغاز و از تیزر آلبوم قاصدک نیز رونمایی شد.
سپس محمدعلی بهمنی و مهرزاد خواجه امیری برای پاسخ به سوالات خبرنگاران و حضار به روی صحنه رفتند.
مهرزاد خواجه امیری در پاسخ به این که همکاری او و استاد بهمنی چگونه شکل گرفت این چنین توضیح داد: از سال ۸۳ استاد بهمنی را می شناختم و در سال ۹۲ در آلبوم سایه سوم یک کار مشترک با استاد با نام ناگفته ها داشتیم و از همان موقع من و استاد در مراوده با هم بودیم تا قسمت شد و آلبوم قاصدک را ساختیم.

در ادامه مراسم محمدعلی بهمنی در مورد شعر این آلبوم گفت: قاصدک قصه عاشقانه گلرخ و قاصدک است. شاید این داستان در ابتدا برای کودکان باشد هرچند که من با کار کودک آشنایی دارم اما به نوعی بحث خلوص عشق حقیقی را روایت می کند. من پیشتر نیز داستان قاصدک و گلرخ را در قالب کتابی با نام “صبح زود یه قاصدک سوار باد خنک” نوشته بودم.

سپس خواجه امیری افزود: قطعا همه ما به نوعی کودک درون داریم و عشق کودکانه، عشقی با صداقت است. همانطور که ما در داستان های اصیل ایرانی مانند؛ سیمرغ عطار، این عشق را می بینیم .

مهرزاد خواجه امیری در رابطه با قطعه ای که برای آلبوم قاصدک در نظر گرفته با نام آتاناسیا به معنای، جاودانگی که مدال نقره “گلوبال موزیک آوارد” را گرفته گفت: این قطعه به انتخاب استاد بهمنی و آن حسی که از این قطعه گرفته بودند برای آلبوم انتخاب شد. زمانی که من این قطعه را می ساختم وضعیت جسمانی خوبی نداشتم و این کار را برای خداوند مهربان ساختم و خدا را شکر بازخوردهای این آهنگ را که می بینم، انرژی خوبی می گیرم.
مهرزاد خواجه امیری در پاسخ به این سوال که چرا تک آهنگ قاصدک در قالب آلبوم ارائه شده گفت: داستان کوتاه قاصدک که درابتدا کتاب بود باید در قالب آلبوم به مخاطب ارائه می شد. چون هدف ما از این کار همان شکل کلاسیک این اثر بود. مخصوصا نوع کلام این کار که اگر به شکل تک آهنگ ارائه می شد ارزش معنوی خود را از دست میداد.
همچنین مهرزاد خواجه امیری در رابطه با فعالیت های خود در آینده توضیح داد که قرار است برای ۱۲ آذر ماه امسال در تالار وحدت کنسرت خود را برگزار می کند.

همچنین از هنرمندانی که در آلبوم قاصدک همکاری کرده بودند همچون؛ مسعود و متین نوروزی نوازندگان ویولن، سهیل بهمن نوازنده ویولن آلتو، ایلیا امینی و شادی رحیمی نوازندگان ویولنسل ، کیمیا شعرباف نوازنده ساز ابوآ و امیرحسین کیان پور نوازنده ساز کنا تقدیر به عمل آمد.

درپایان این مراسم با امضا آلبوم توسط محمدعلی بهمنی و مهرزاد خواجه امیری به پایان رسید.

در ادامه گزارشی از این مراسم به روایت تصویر (عکاس: غزل خواجوی) را می بینید؛

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید