حمید بهروزی نیا مطرح کرد:

شرایط موسیقی خارج با ایران قابل مقایسه نیست

0

آرمان شرق-لی لا رضایی: حمید بهروزی نیا آهنگساز و نوازنده چیره دست تار و سه تاربه مقایسه وضعیت موسیقی ایران در خارج و داخل پرداخت و گفت: شرايط در خارج از كشور برای هنرمندان ایرانی ایده آل است. اهداف هنرمندان بايد با برنامه ريزي قوي كه از قبل انجام مي شود به اجرا گذاشته شود .
وی افزود: معمولاً به دلیل هزينه هايی که صرف اخذ ويزا می شود و داستانهاي مشابه ديگر ، برگزاری برنامه ها سخت می شود اما در کل هر چه تعداد برنامه ها بيشتر باشد از لحاظ مالي براي گروه ها به صرفه تر است .
این آهنگساز که تا کنون با خوانندگان بسیاری همکاری داشته است در ادامه خاطر نشان کرد: ايرانيان خارج از كشور معمولاً استقبال خوبي از برنامه هاي ايراني مي كنند به شرطي كه تبليغات انجام شود و مردم از برنامه های پیش رو مطلع باشند.

وی در پاسخ به اینکه چگونه می شود که موسیقی ایرانی به جهان صادر شود، گفت: از عمده راه هاي جهاني شدن موسيقي ايراني، برگزاری كنسرت هاي مختلف ، شركت در فستيوال ها و آشنا كردن موسيقي ايران به جهانيان است. همينطور برخي از موزيسينها ترجيح مي دهند به خاطر شرايط گرفتن مجوزهاي مختلف و همينطور لغو شدن برنامه ها توسط برخي از ارگانها در خارج از كشور كنسرت دهند.

وی در پایان گفت: امیدوارم مسؤلان بيشتر براي جهاني شدن موسيقي ايراني فعاليت كنند و براي شركت موسيقي ايران در فستيوال هاي مختلف از آنها حمايت كنند و بتوانند در اين راه تلاشي بسيار عالي براي موسيقي ايران و موزيسين ها داشته باشند. صرف تلاش هنرمندان برای جهانی شدن موسیقی کافی نیست.
وی تا کنون کنسرتهای بسیاری در ایران، کشورهای آسیایی، اروپا و کانادا با گروه های جوان، اخوان، طلوع، سالک ، قلندر، چوپی، خنیا، تال، قمر و لوتوس به عنوان نوازنده و آهنگساز فعالیت داشته است.

در کارنامه کاری حمید بهروزی نیا سرپرستی و آهنگسازی گروه لوتوس نیز به چشم می خورد که از نمونه کارهای این گروه آلبوم فرزند ایران به خوانندگی سینا سرلک را می توان نام برد. که در سال 89 از طرف خانه موسیقی نامزد بهترین آلبوم سال شد.

این آهنگساز همچنین موفق به همراهی و عضویت گروه های بین المللی نظیر Melody For Dialogue می باشد .

گروه New Silk Road به رهبری و آهنگسازی آقای تن دون که یکی از بزرگترین و معروفترین آهنگسازان دنیا هست، هرساله در یکی از کشورهایی که در جاده ابریشم قرار دارد کنسرتی برگزار می کند.

گروه Melody For Dialogue زیر نظر یونسکو می باشد و هر ساله نوازندگانی از 20 کشور دنیا در قالب یک گروه جمع می شوند و کنسرتی با شعار صلح از طریق موسیقی برگزار می کند.

منبع: آرمان شرق

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید