اقدام جنجالی شبکه اِچ بی اُ علیه مایکل جکسون؛

سلطان رسوا خواهد شد!

0

موسیقی فارس_پریسا حسین پور: در ادامه واکنش ها و اعتراضات خانواده و طرفداران مایکل جکسون، ستاره بزرگ موسیقی پاپ، بر عدم پخش مستندی که حاوی داستانی درباره دو مرد به نام های وِید رابسون و جیمز سِیف چاک است که ادعا داشته اند زمانی که کودک بوده اند توسط مایکل جکسون مورد آزار جنسی و تجاوز جنسی قرار گرفته اند، خانواده این هنرمند در نامه ای خواستار عدم پخش این مستند شدند.
آنها این مستند را برنامه ای یک جانبه و احساسی لقب دادند و آن را شرم آورترین برنامه ای نامیدند که اِچ بی اُ در تمام تاریخ خود قرار است پخش کند.
کِسی بلویز، مدیر برنامه ریزی شبکه اِچ بی اُ در ادامه گفت و گوی جنجالی خود با مجله ورایتی اذعان داشت: « امیدواریم مردم هر آنچه را که در این مستند می‌بینند به درستی قضاوت کنند. دیدن داستان و شرح ماجرای این دو مرد و هرآنچه که در دوران کودکی و در مورد این موضوع تجاوز جنسی بر آنان گذشته است، ارزش دیدن و قضاوت کردن دارد. من بر این عقیده‌ام که هرکسی که فیلم را ببیند به راحتی می‌تواند حقیقت موضوع را دریابد. »
چندی پیش شبکه تلویزیونی اِچ بی اُ اعلام کرد که در موعد مقرر مستندی رسوا کننده از مایکل جکسون را روی آنتن خواهد برد.
مایکل جکسون خواننده پر آوازه موسیقی پاپ در طول دوران کاری درخشان خود همواره در معرض اتهامات و شایعات مختلف قرار داشته است. شایعاتی که بعضی از آنها حتی پس مرگ او هم همچنان به قوت خود باقی است.
اما از معروف ترین اتهاماتی که تاکنون متوجه این هنرمند بوده می توان به دو اتهام کودک آزاری اولی در سال ۱۹۹۳ و دیگری در سال ۲۰۰۵ اشاره کرد که جکسون در هر دو مورد بی گناه شناخته شد.
نخستین اتهام در ۲۴ اوت ۱۹۹۳ و درست هنگام اجرای سومین قسمت از تور جهانی خطرناک بود. در آن زمان مایکل توسط پسری ۱۳ ساله به نام جردن چندلر و پدرش دکتر ایوان چندلر به سوء استفاده جنسی از کودکان متهم شد.
جکسون برای دومین بار در سال ۲۰۰۵ توسط گاوین آرویزو، پسر ۱۳ ساله مبتلا به بیماری سرطان که برای درمان چند ماه را به اتفاق خانواده اش در مزرعه نورلند گذرانده بود، متهم به کودک آزاری شد. اما این بار برخلاف اتهامات سال ۱۹۹۳، این اتهام منجر به برگزاری دادگاهی به نام «مردم در برابر جکسون» شد. دادگاهی که به مدت پنج ماه و تا ماه مه ۲۰۰۵ به طول انجامید و سرانجام مایکل جکسون از کلیه این اتهامات تبرئه شده و بی گناه شناخته شد.
از دیگر اتهاماتی که در زمان فعالیت مایکل جکسون متوجه وی بوده می توان به شایعات مربوط به سفید شدن رنگ پوست وی در اثر بیماری پیسی و اینکه او دوست ندارد یک سیاه پوست باشد، جراحی های پلاستیک متعدد، شایعه مربوط به محفظه اکسیژن برای حفط جوانی اش، شایعه مربوط به تغییر جنسیت، شایعه پیرامون این موضوع که جکسون پدر سه فرزندش نیست و او صلاحیت نگهداری از فرزندانش را ندارد و با آنها بد رفتاری می کند، شایعه درباره مسلمان شدن و خدا ناباور بودن او و شایعه مربوط به زنده بودنش درست ۲ ماه پس از مرگ و چند روز قبل از مراسم دفن او می توان اشاره کرد.

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید