عکس‌هایی از نگاه هنرمندی با پیشینه موسیقی

0

بهرام باجلان که پیشینه فعالیت در حوزه موسیقی دارد، عکس‌هایش با موضوع طبیعت را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط‌عمومی شهر کتاب فرشته، نمایشگاه انفرادی عکس بهرام باجلان، ۲۹ تیرماه ساعت ۱۶ در گالری این مجموعه فرهنگی ـ هنری برگزار می‌شود.

حجت امانی درباره این نمایشگاه نوشته است:

«طبیعت به مفهوم (لنداسکیپ) همواره موضوع مورد توجه بسیاری از هنرمندان در طول تاریخ هنر بوده است. در مشرق زمین تنوع اقلیمی و نگاه‌های فرازمینی در ایجاد نگرش‌های گوناگون به مسأله طبیعت و بازیابی آن در صورت‌های خیالی درونی نقش مهمی به عنوان بستر و خاستگاه انسان داشته که رد پای این نوع نگرش درهنرشان مشهود است. امروزه تغییر در طبیعت، ذهن هنرمندان را به انگاره‌های ذهنی طبیعت خیالین و یا گذر از آن، بیشتر سوق می‌دهد که برداشت‌های متنوعی از آن حاصل آمده است.

تجربه‌های زیست، از دیگر مولفه‌هایی است که در ایجاد نگرش و برداشت‌های شخصی از طبیعت نقش اساسی دارد. همزیستی و بازگشت به طبیعت سرزمین مادری در یادداشت‌های تصویری بهرام باجلان هنرمندی با پیشینه موسیقایی در این مجموعه قابل مشاهده است. علاوه بر آن، نورهای لطیف و تند صبحگاه و عصرگاهی او را وسوسه می‌کند تا با دریچه دوربین به جستجوی طبیعت بپردازد. این مجموعه از عکس‌های او که سرشار از رنگ دسترنج و برکت زمین است حاصل نگاه تغزلی‌اش به طبیعت زادگاهش است.»

این نمایشگاه تا ۱۲ مرداد ماه در گالری شهرکتاب فرشته واقع در خیابان دکتر شریعتی، پایین‌تر از پل صدر پلاک ۱۶۷۱ دایر است.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید