علیشاپور با گروه “میرزا عبدالله” در مشهد به صحنه می‌رود

0

خواننده موسیقی ایرانی می‌گوید به دلایلی مدتی است آلبومی تولید نکرده است و اگر اثری از او منتشر می‌شود برای چند سال قبل است.

حسین علیشاپور خواننده موسیقی ایرانی در تشریح آخرین فعالیت‌های خود به هنرآنلاین گفت: روزهای هشتم و نهم آذرماه در سالن ادیب در شهر مشهد با همراهی گروه “میرزا عبدالله” به سرپرستی مازیار شاهی روی صحنه خواهیم رفت.

او ادامه داد: این اجرا در دستگاه شور، ابوعطا و دشتی خواهد بود. اشعار یک سری از قطعات توسط مازیار شاهی سروده شده و مابقی از استاد شهریار است. شب عاشقی، ساز و آواز (سنتورباس و تار)، سر پرواز، تک‌نوازی سنتور، چهارمضراب، تک‌نوازی نی (هوشمند عبادی)، تا سحر (ضربی و آواز با کمانچه)، تک‌نوازی عود، ببارد خزانم، رحیل، ساز و آواز (با نی محمد یوسفی و تار و کمانچه) و هوای روی تو، رپرتوار اجرایی ما در این کنسرت خواهد بود.

او درباره مشکلات اجرا در مشهد گفت: سالن اجرایی ما کوچک بود و فکر می‌کنم از این قبیل مشکلات برای سالن‌های بزرگ‌تر در این شهر باشد، ولی هنوز درباره این اجرا چه در بخش برگزاری و چه در مبحث اجرای بانوان نوازنده به مشکلی برنخورده‌ایم و انجمن موسیقی این شهر نیز در حال پیگیری مسائل است. بعد از اجرا در شهر مشهد یک اجرا در تهران خواهیم داشت که جزئیات بیشتر آن را بعدتر اطلاع‌رسانی خواهم کرد.

علیشاپور ادامه داد: تصنیف “هوای روی تو دارم” پیش‌تر در آلبوم “قافله‌سالار عشق” اجرا شده و “ببارد خزانم” نیز به شکلی دیگر در همان آلبوم اجرا شده، اما بقیه‌ آهنگ‌های این اجرا، تا به حال منتشر نشده ‌است. ضبط گروهی‌ این آهنگ‌ها انجام شده و به‌عنوان اولین آلبوم‌ گروه “میرزا عبدالله” منتشر خواهد شد. البته من مدت‌هاست از انتشار آلبوم دوری کردم چرا که معتقدم انتشار یک اثر انگیزه می‌خواهد.

او اضافه کرد: با وجود آشفته‌بازاری که امروز در موسیقی در تمامی ژانرها حکم‌فرما شده و هر روز شاهد پایین آمدن سطح سلایق هستیم، انگیزه خود را برای انتشار آلبوم در این وضعیت موسیقی از دست داده‌ام. متأسفانه موسیقی دغدغه کسی نبوده و به‌گونه‌ای رها شده است.

این خواننده تأکید کرد: بنا به دلایلی مدتی است آلبومی تولید نکرده‌ام و اگر اثری از من منتشر می‌شود برای چند سال قبل است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید