کنسرتی در حمایت از حقوق کودکان

در سومین اجرای «موسیقی تجربه»هوشیار خیام از پروژه «آسمان» رونمایی کرد

0

موسیقی فارس-هوشیار خیام و بابک کوهستانی در قالب سلسله ‌اجراهای «موسیقی تجربه» در تالار رودکی تهران روی صحنه رفتند و کنسرتی را در حمایت از حقوق کودکان برگزار کردند.

به گزارش موسیقی فارس، هوشیار خیام و بابک کوهستانی که پیش از این در آنسامبل‌ها و ارکسترهای مختلفی با یگدیگر همکاری کرده‌اند، پروژه جدیدی را تحت عنوان «آسمان» در تالار رودکی روی صحنه بردند و در معرض دید علاقه‌مندان به موسیقی کلاسیک و معاصر قرار دادند.

کنسرت آسمان پروژه مشترک هوشیار خیام و بابک کوهستانی که در میانه کار آنار اطاعتی نوازنده ویولنسل نیز به آنها اضافه شد، در حمایت از حقوق کودکان برگزار و نوازندگان عواید حاصل از اجرای خود را نیز به این انجمن اختصاص دادند.

کنسرت آسمان مجموعه ای از قطعات آهنگسازی شده برای پیانو، ویولا، ویولن و ویولنسل بود که با بداهه نوازی هایی روی صحنه همراه شد.  اجرای پنجشنبه شب سه تن از بهترین نوازندگان موسیقی کلاسیک ایران با وحدت و انسجامی همراه بود که بخش اعظم آن مدیون آهنگسازی درخشان هوشیار است.

هوشیار خیام سال هاست که مسیری را در آهنگسازی کارهایش طی می کند که صدادهی آثارش را منحصر به فرد کرده است. این مسیر، موسیقی هوشیار خیام را در چهارچوب های موسیقی کلاسیک به مرزهای موسیقی ایرانی نزدیک کرده است.

اجرای هوشیار خیام، بابک کوهستانی و آنار اطاعتی در پروژه آسمان بهار سال آینده در قالب یک آلبوم منتشر خواهد شد.

«موسیقی تجربه» حرکتی تازه در عرصه موسیقی ایران است که تلاش می‌کند برای اجرای زنده آثار ارزشمند، درخود توجه و غیرتجاری زمینه لازم را فراهم کند. این گروه در تمام ژانرهای موسیقی در پیِ تحقق این امر است تا به سهم خود برای ارتقای دانش موسیقایی در میان تماشاگران و ارتقای کیفیت هنریِ موسیقی گامی بردارد. بنیاد فرهنگی هنری رودکی و دفتر موسیقی در این راه، «موسیقی تجربه» را حمایت می‌کنند.

منبع: فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید