در حمایت از کودکان برگزار می شود؛

«آسمان» هوشیار خیام در تالار رودکی

0

موسیقی فارس-هوشیار خیام در روزهای پایانی سال جاری، پروژه‌ «آسمان» را در قالب رویدادِ «موسیقی-تجربه» روی صحنه می‌برد.

به گزارش موسیقی فارس، هوشیار خیام و بابک کوهستانی ساعت ۲۰ روز  پنجشنبه ۲۴ در قالب سلسله ‌اجراهای «موسیقی تجربه» در تالار رودکی تهران روی صحنه می‌روند. در این کنسرت  که در قالب سلسله ‌اجراهای «موسیقی تجربه» در تالار رودکی تهران روی صحنه می‌رود، آنار اطاعتی نوازنده ویولنسل نیز به دعوت گروه دربخشی از کنسرت، هوشیار خیام و بابک کوهستانی را همراهی می‌کند.

هوشیار خیام درباره پروژه جدیدش گفت: پروژه آسمان که با همکاری بابک کوهستانی شکل گرفته، مجموعه‌ای از ۲۴ کمپوزیسیون برای ویولن، پیانو و ویولا در ترکیب‌های مختلف است. بخشی از این کمپوزیسیون‌ها با کار مستمر و طولانی همراه با بابک کوهستانی شکل گرفته و بعضی از آن‌ها حاصل ایده‌هایی است که در بداهه‌نوازی‌ها به آنها رسیده‌ایم و برخی دیگر را نیز من در طی زمان شکل داده و ساخته‌ام.

آسمان هوشیار خیاماین آهنگساز موسیقی کلاسیک و معاصر ادامه داد: همکاری من و بابک کوهستانی سابقه طولانی دارد و طی این سال‌ها نیز در آنسامبل‌ها و ارکسترهای مختلف با هم همکاری داشته‌ایم. این سابقه آشنایی طولانی باعث شده تا فضای ذهنی‌مان به هم نزدیک‌تر شود و در نهایت با همراهی یکدیگر این پروه را شکل دهیم.

بابک کوهستانی نیز درباره این پروژه گفت: در مواجه نخست با پروژه آسمان شاهد ایده‌های آهنگسازی‌ جذاب و همین‌ طور روح و فضای جالب آن بودم؛ این پروژه برای من از این جهت بسیار جالب است که فضای ایجاد شده توسط آهنگساز به نوازنده زهی اجازه می‌دهد که آنها را در نقاطی گسترش دهد و این برای من بسیار هیجان‌انگیز بود که در عین حالی که مجری هستم، می‌توانم بعضی از این ایده‌ها را در بعضی نقاط که پتانسیل لازم را دارند، گسترش دهم.

هنرمندان پروژه «آسمان» عواید حاصل از برگزاری این اجرا را به انجمن حمایت از حقوق کودکان تقدیم خواهند کرد.

«موسیقی – تجربه» حرکتی تازه در عرصه موسیقی ایران است که تلاش می‌کند برای اجرای زنده آثار ارزشمند، درخور توجه و غیرتجاری، زمینه لازم را فراهم کند. این گروه در تمام ژانرهای موسیقی در پیِ تحقق این امر است تا به سهم خود برای ارتقای دانش موسیقایی در میان تماشاگران و ارتقای کیفیت هنریِ موسیقی گامی بردارد. بنیاد فرهنگی هنری رودکی و دفتر موسیقی در این راه، «موسیقی تجربه» را حمایت می‌کنند.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید