کنسرت کیهان کلهر در استانبول لغو شد

0

موسیقی فارس: کنسرت مشترک کیهان کلهر و تریو رامبرانت ساعاتی قبل در سالن رویال فستیوال لندن برگزار شد. در حاشیه این برنامه کیهان کلهر سخنانی پیرامون اوضاع کردهای سوریه گفت. گفته های استاد کلهر در ارتباط با برنامه کنسرت وی در کشور ترکیه بود، وی با اشاره به حملات مکرر ارتش ترکیه به بخش های کردنشین سوریه بر لزوم محکم کردن اقدامات دولت اردوغان تاکید کرد. طبق گفته های کلهر کنسرت آینده اش در استانبول در اعتراض به اقدامات ارتش ترکیه لغو شده است.
کیهان کلهر با اشاره به حمله ارتش ترکیه به شمال سوریه گفت: این روزها روزهای سختی برای ما و مردم کرد است خشونت و جنگی در  شمال سوریه رخ داده و  باعث شده تا مردم کرد رنج بسیاری بکشند و البته این فاجعه کشته شدگان و آوارگان و پناهندگان بیشتری خواهد داشت اما متاسفانه برخی از سیاستمداران این چیزها را نمی‌فهمند.

وی ادامه داد: قرار بود به‌زودی در شهر استانبول ترکیه کنسرتی برگزار کنم  اما آن را به نشانه احترام به برادران و خواهران کرد خودم این کنسرت را لغو می‌کنم و همچنین  آخرین قطعه را که در کنسرت امشب اجرا می‌کنم  برای بچه‌های کرد می‌خوانم و امیدوارم روزی در دنیایی زندگی کنیم که خبری از جنگ نباشد و کودکان در بستری آرام بخوابند.

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید