اندر مصائب بی کفایتی عوامل کنسرت ها

چه اصراری به پز فرهنگی!

0

موسیقی فارس-لی لا رضایی: متاسفانه این روزها باب شده بسیاری از تجارت پیشگان غیرفرهنگی سر از بازار فرهنگی و بخصوص موسیقی در آورده اند تا بر اندوخته های اقتصادی خود بیفزایند.

همین امر موجب بروز نا هماهنگی هایی در این زمینه شده است و عموما دست اندرکاران بازاری مآب این عرصه که بیش از هر چیز به برگزاری کنسرت که از دیگر مقوله ها پولسازتر بوده، می پردازند و این عرصه از موسیقی را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده اند.

اخیرا برای برگزاری کنسرت امیرعباس گلاب در سالن سینماتاتر چمران شهر کرج یکی از این مشکلات نازیبا دامنگیر رسانه های حاضر در سالن شد و مسولان  این برنامه به جای حمایت بجا از خبرنگاران و عکاسانی که نماینده رسانه ها در این کنسرت بوده اند، آنها را از فعالیت حرفه ای خود بازداشته و جای آنها را به از ما بهتران و عزیزکرده های خود داده اند.

ناگفته پیداست که وقتی نظارتی بر این امور نباشد، هر تازه به دوران رسیده ای که زمام امور را به دست گرفته، آنگونه رفتار می کند که خواسته ی خود است و در این مهم نیز همین اتفاق افتاد و از ما بهتران به جای نمایندگان رسانه ها سر از سالن کنسرت درآوردند. آنچه جای تعجب دارد این است که این رسانه ها و از جمله رسانه موسیقی فارس، پیش از این از طریق روابط عمومی این کنسرت نسبت به آفیش نمایندگان خود اقدام کرده بودند.

گفتنی است اگر قرار است رسانه ها از اجراهای ریز و درشت گزارش متنی و تصویری تهیه کنند و آفیش انجام شود، این امر توسط افراد خبره و متخصص و با تجربه انجام شود نه خاله و پسرخاله ها!

جای بسی تاسف است که مسولان زیربط هیچ نظارت سازماندهی شده ای در این زمینه ندارند و همین موجب جولان دادن عوامل غیر مسول می شود که صندلی های کنسرت ها را به دوستان و اقوام خود می دهند تا رسالتی که بر دوش رسانه هاست به خوبی قابلیت انجام پیدا نکند.

دیگر به امید هم نمی توان دلخوش داشت و تنها به همین بسنده می کنم که جای این عوامل  کف کوچه بازار تجارت است نه سالن های فرهنگی کنسرت و سینما و … چه اصراری به پز فرهنگی ؟!

1530787991_amirabbasgolab-somesara97

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید