روز جمعه هشتم اردیبهشت 1397 به رهبری علی رهبری

حسین علیزاده اجرای «مادرم ایران» را از نزدیک دید

0

موسیقی فارس-پوئم سمفونی «مادرم ایران» به رهبری علی رهبری در حالی اجرا شد که حسین علیزاده به عنوان مهمان ویژه برای دیدن این اجرا به ترکیه سفر کرد.

به گزارش موسیقی فارس، ارکستر سمفونیک دولتی آنتالیا روز جمعه هشتم اردیبهشت 1397 به رهبری علی رهبری روی صحنه رفت تا پوئم سمفونی «مادرم ایران» ساخته این آهنگساز و رهبر ارکستر  را اجرا کند.

پوئم سمفونی «مادرم ایران» در 7 موومان (قسمت) و براساس اشعاری از شیخ اجل سعدی شیرازی و محمد فرید ناصری (شاعر معاصر) تصنیف و تنظیم شده است. بخش‌های آوازی این پوئم سمفونی را محمد معتمدی، خواننده ایرانی اجرا کرد و نوازندگان و هنرمندانی مثل میلاد عمرانلو، مهرداد عالمی، باربد بیات (مدیر برنامه و دستیار رهبر ارکستر) و رضا فکری (خواننده تنور رزرو) از جمله  ایرانیانی بودند که این ارکستر را همراهی کردند.

هر بخش از پوئم سمفونی «مادرم ایران» به یکی از چهره های شاخص ایرانی تقدیم شد که از میان آنها می‌توان به روح‌الله خالقی، محمدرضا شجریان، مصطفی کمال پورتراب، حسین دهلوی، حسین علیزاده و نیز همدم رهبری (مادر این آهنگساز) اشاره کرد.

1397021013583625013997264 (1)

حسین علیزاده که به دعوت رسمی ارکستر سمفونیک دولتی آنتالیا برای تماشای این اجرای ویژه، راهی کشور ترکیه شده بود در سخنانی به استقبال هنرشناسان و اهالی فرهنگ ترکیه اشاره کرد و گفت:« علی رهبری از جمله موسیقیدانان شناخته شده ایران در سرتاسر دنیا است که متأسفانه هنرش در سرزمین مادری آن طور که باید درک نشده است.»

کنسرت «مادرم ایران» به رهبری و آهنگسازی علی رهبری ساعت 8:30 روز جمعه در مرکز فرهنگ آنتالیا (AKM ) برگزار شد.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید