در فرهنگسرای ارسباران؛

اجرای شورانگیز نوجوانان گروه مانا در هزارصدا+ویدئو

2

موسیقی فارس:سومین هزارصدای کودکان و نوجوانان عصر روز دوشنبه دوم دی ماه 98 در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

این دوره از هزار صدا «به پاس سال‌ها اهتمام در معلمی و خلق زیبایی در موسیقی ایران» به بانو افلیا پرتو تقدیم شد. اول دی ماه زادروز این بانوی هنرمند و خوشنام است و همچنین اول دی ماه روز تولد استاد مرحوم محمدنوری است. استاد ناصر چشم‌آذر نیز دهم دی ماه دیده به جهان گشوده است. با توجه به همزمانی هزارصدا با این ایام فرخنده، تیتراژ این برنامه روی ملودی جان مریم ساخته جناب کامبیز مژدهی که با صدای استاد نوری ماندگار شده ساخته شد. زنده‌یاد چشم‌آذر بعدا این کار را تنظیم مجدد کرد و در فیلم خواهران غریب با صدای بانو الهه حمیدی مورد استفاده قرار گرفت. در آن تنظیم خانم حمیدی به جای دو دختر نوجوان فیلم این قطعه را به زیبایی خواند.
الهه حمیدی در کنار استاد میلاد کیایی، مسعود نظر و فربد یداللهی داوران این دوره از هزار صدای کودکان و نوجوانان بودند.

یکی از شركت كنندگان هزارصداي كودكان و نوجوانان دوم دي ماه ٩٨، گروه سازهای کوبه‌ای مانا، به سرپرستی مانا فزایی بود. فزایی که این گروه را برای یک کنسرت بزرگ آماده ‌می‌کند، بخشی از آن کنسرت را به برنامه هزارصدا آورده بود که شامل اجرای تنبک و ریتم‌های متنوع با طراحی و تنظیم دقیق و نقالی بود. نقال گروه مانا دختر نوجوان، ترنم جاهد بود که بخش‌هایی از شاهنامه را به نظم و نثر اجرا کرد. مرشد ورمزیار نیز که مربی این نوجوان خوش سخن است در کنار وی حضور داشت و پیش از برنامه ترنم جاهد را راهنمایی می‌کرد.

با توجه به کیفیت بسیار خوب و جذابیت های اجرایی گروه مانا، انتظار می‌رود به زودی خبرهای خوبی از این گروه نوجوانان شنیده شود.

اعضاي گروه نوجوانان سازهای کوبه ای مانا عبارت است از؛
آرمیتا توکلی، امیرمهدی نوری، آنیا نوری، باربد کاتوزیان، بابک بهمنی، پرنیا دولتی، سپهر گلزارنیا، ستیا خلیلی، علی صادقی، یسنا مرتضوی، سودنا سلیمانی، پارسا نجفی، رادوین بروجردی، مهراد عبادی، رهام نصیرزاده، هستی امیرلو، پرنیا ایمانی، آریا علی گل، امیررضا نظاری، هیراد زالی، آریو ادیبی و ترنم جاهد.

ویدئوی اجرای گروه مانا در هزارصدای کودک و نوجوان؛

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

2 دیدگاه

  1. موفق باشن این عزیزان دل.چقدر دیدن این عزیزان به خصوص دختران نوجوان خوشایند و مبارک است

    • سهند اینانلو در

      بله بسیار خوشایند و دلنشین است که شاهد چنین سرمایه های نابی هستیم در کشورمان.
      خصوصا دختران باهوش و مستعد ایرانی

پاسخ دهید