از آثار عکاس فرانسوی «آلن سکارولی»

نمایشگاه «میان سرگشتگی و جاودانگی» در اصفهان برپا شد

0

موسیقی فارس-منصور جهانی ـ نمایشگاه عکس «میان سرگشتگی و جاودانگی» از آخرین آثار «آلن سکارولی» عکاس فرانسوی با همکاری سفارت فرانسه در تهران در اصفهان برپا شد.
نمایشگاه عکس «میان سرگشتگی و جاودانگی» Entre errance et éternité از آخرین آثار «آلن سکارولی» Alain Ceccaroli عکاس فرانسوی با همکاری سفارت فرانسه در تهران؛ به مدت 5 روز در نگارخانه مجموعه خانه صفوی در شهر تاریخی اصفهان؛ واقع در حد فاصل خواجه پطروس و وحید، جنب کوچه شماره 31 برپا شد.
هدف گالری صفوی در خانه صفوی؛ جذب هنرمندان خلاق و مستعد در زمینه هنرهای تجسمی از جمله؛ طراحی، نقاشی، عکاسی، مجسمه‌سازی و … می باشد تا در فضای نگارخانه به نمایش عموم گذاشته شود.
یکی از فعالیت های دیگر این نگارخانه، علاوه بر معرفی هنرمندان پیشکسوت، معرفی و ارائه آثار کلاسیک و مدرن (هنر معاصر) هنرمندان جوان در قالب نمایشگاه‌های هفتگی در راستای جذب مخاطبین هنردوست و هنرپرور در شهر اصفهان است.
«آلن سکارولی» در سال ۱۹۴۵ در کشور مراکش به دنیا آمده است. او همواره در کنار مدیترانه زندگی کرده و به کار مشغول بوده است. «آلن سکارولی» تاکنون نمایشگاه‌های زیادی در شهرهای مختلف فرانسه و هم‌چنین کشورهای سوئیس، بلژیک، یونان و … برگزار کرده است.
آخرین نمایشگاه عکس‌ «آلن سکارولی» در ایران؛ از سوی سفارت فرانسه در تهران و با همکاری خانه هنرمندان ایران؛ شامل 21 اثر، در روزهای یکم تا نهم آذر ماه امسال در گالری تابستان در محل خانه هنرمندان ایران در تهران برپا شد.
همچنین کارگاه آموزشی «آلن سکارولی» با موضوع «تجربه‌های عکاسی این هنرمند در طبیعت و شب» در سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار ‌شد.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید