زخم کهنه معتمدی دوباره سرباز کرد

0

نبردی نابرابر؛

مافیای موسیقی-مسئولان بی زور

موسیقی فارس- سهند اینانلو:جان کلام همان است که سال قبل هم از معتمدی شنیده ایم، سخن از مافیایی مرموز در عرصه موسیقی و خصوصا برگزاری کنسرت ها. مافیایی که به گفته معتمدی حتی در مورد بیلبوردهای پایتخت برای تبلیغات کنسرتها نیز اعمال نفوذ می کند و حرفش را همیشه به کرسی نشانده است.
چند روز پیش محمد معتمدی در صفحه شخصی اش پستی را منتشر کرد که خبر از به ثمر نشستن تلاش های بیست ساله اش می داد و اینکه بالاخره موفق شده مجوز برگزاری کنسرتی در حمایت از سیل زدگان استان لرستان را بگیرد.
شنیدن این خبر کام هواداران او را قطعا شیرین کرده اما وقتی از جلوگیری نصب بیلبوردهایش در سطح شهر تهران سخن به میان می آورد قطعا تمام مخاطبان موسیقی ایرانی را به فکر فرو می برد که منظور معتمدی از «سلطان کنسرت» کیست که به این سادگی توان اعمال نظر در عرصه موسیقی را دارد!
فارغ از اینکه معتمدی چه کسی را چنین لقب داده است، مساله ای بسیار مهم نیز در دل این موضوع هست که تاکنون مغفول مانده؛ است. مخاطب این دست اعتراضات هنرمندان عرصه موسیقی چه نهادی است؟ مسئولیت رسیدگی به صحت گفته هایی مشابه آنچه معتمدی برای چندمین بار به زبان آورده با کدام ارگان حکومتی است؟ آیا وظیفه قوه قضائیه نیست که گروهی حقیقت یاب را مامور تحقیق در این باره کند؟ بارها سخنان مشابهی از زبان اهالی موسیقی در ایران شنیده ایم و تخمین ها حاکی از گردش مالی بالغ بر ۷۰میلیارد تومانی کنسرت ها در سال است، به قول محمود احمدی نژاد عدد و رقم هابه گونه ای است که هر خلافکاری را در دنیا به طمع می اندازد، چه برسد به همین برادران قاچاقچی خودمان!
آنگونه که معتمدی می گوید مسئولین وزارت ارشاد هم توان مقابله با چنین جریاناتی را ندارند و عملا فضای موسیقی را قبضه کرده اند:
«سلام دوستان خوبم. انتظار بیست ساله شد و علیرغم تلاشهای انجام شده، امروز یکبار دیگر در آخرین مراحل، از نصب بیلبورد کنسرت بنده جلوگیری به عمل آمد. البته کنسرت به قوت خود باقیست و این مشکل فقط مربوط به نصب بیلبورد کنسرت بنده جهت اطلاع رسانی می باشد. در سالهای اخیر تقریبا تمام مسیرهایی که برای گرفتن بیلبورد به فکرمان می رسید امتحان کردیم و از بسیاری از افراد یا مسئولین موثر در این حوزه کمک گرفتیم. اما ظاهرا دامنه نفوذ کارتل موسیقی ایران بسیار گسترده تر از آن است که فکر می کنیم. از همه این بزرگوارانی که تلاش کردند ممنونم.به کمک شما مبارزه را ادامه خواهیم داد.»
محمد معتمدی هفته گذشته در یک نشست خبری نیز شرکت کرد و همین ادعاها را تکرار نموده و داغ دلش تازه شده است. هرچند نخست از مسئولین وزارت ارشاد بابت حمایتهایی که برای صدور مجوز از او شده است تشکر کرد و مشخصا از «علی اصغر کاراندیش»، معاون امور مجلس و استانهای وزیر ارشاد نام آورده و همچنین از نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی نیز به دلیل پیگیری و حمایتهایشان تقدیر نموده اما طبق عادت مصاحبه های اخیرش گریزی به جریان مافیای موسیقی زده که به نقل از تسنیم در نشست خبری چنین اظهار داشته:« من ضد امپریالیسم و ضد انحصارگرایی هستم. یک شخص، تاثیر گذاریش در مسیر موسیقی ایران از تمام مسئولان فرهنگی کشور بیشتر است، او سلطان کنسرت است.»
من نام این شخص را نمی برم تا بتوانم به جای درگیر شدن در روند حقوقی و دادگاهی، وقتم را صرف کار موسیقی بکنم.»
امروز در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران کنسرت معتمدی اجرا خواهد شد در حالیکه مدعی شده است جریاناتی در سایه موانع متعددی بر سر راه برگزاری این برنامه ایجاد کرده اند و علیرغم حمایت های مسئولین دولتی و نمایندگان مجلس بازهم سنبه ی این مافیای کذایی پر زورتر بوده و اجازه تبلیغ در سطح شهر به او داده نشده است. همین اظهارات که گواهی بر ناتوانی دولت در برابر این جریان پنهان است کافیست تا قوه قضائیه به مساله ورود کرده و اذهان عمومی را ازین سردرگمی و رواج شایعات رها سازد.
سخنان اخیر معتمدی، مخاطب حرفه ای را یاد دفاعیات علی ربیعی(وزیر کار سابق دولت روحانی)در جلسه استیضاحش می اندازد؛«این چه جریانی است که حتی از “عبادِ” وزارت اطلاعات هم نمیترسد؟ »
اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید