علی رهبری بار دیگر با ارکسترسمفونیک استانبول همکاری می کند

0

موسیقی فارس_هما سعادت: علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر نام آشنای کشورمان مهرماه سال جاری همکاری خود با ارکستر سمفونیک استانبول را از سر خواهد گرفت.
علی رهبری از روز جمعه ۱۲ مهرماه سال ۱۳۹۸ دوره جدید همکاری خود با ارکستر سمفونیک استانبول را با برگزاری کنسرتی آغاز خواهد کرد. در این کنسرت، که به گفته علی رهبری «کنسرت ویژه افتتاحیه ارکستر سمفونیک دولتی استانبول» محسوب می شود، ماری پی یر لانگ لامت نوازنده هارپ اهل فرانسه و بولنت اوجیل نوازنده فلوت اهل ترکیه دو سولیست مشهور وی را همراهی می کنند و آثاری از جوزپه وردی، آمادئوس موتزارت و هکتور برلیوز به رهبری ارکستر علی رهبری اجرا خواهد شد
شایان ذکر است، علی رهبری سابقه همکاری ۱۴ ساله به عنوان رهبر اصلی، با ارکستر سمفونیک دولتی شهر استانبول داشته و در هفت سال گذشته از طرف بنیاد فرهنگی و هنری شهر آنتالیا، جهت آموزش وارتقای سطح ارکستراین شهر به آن جا دعوت شده بود و در خرداد ماه گذشته نیز کنسرت دیگری را در استانبول رهبری کرد.
لازم به ذکر است لانگ لامت، که یکی از مشهورترین نوازندگان هارپ جهان است، با اکثر ارکسترها و رهبران جهان همکاری داشته ولی بیشترین فعالیت مشترک وی با ارکستر فیلارمونیک برلین بوده است. بولنت اوجیل، سولیست فلوت هم تاکنون برنده چندین مسابقه جهانی فلوت شده است. او هم با اکثر ارکسترهای جهان اجراهای موفقی داشته است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید