توسط نشر «هرمس»

پیمان یزدانیان در نیاوران کنسرت می دهد/اجرای ۲ نوازنده بین المللی

0

موسیقی فارس-نشر موسیقی «هرمس» با حضور تعدادی از نوازندگان ایرانی و بین المللی طی اردیبهشت سال جاری ۲ کنسرت را در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می کند.

به گزارش موسیقی فارس، اردال آکایا هنرمند و مقام‌دان اهل ترکیه و جرونیمو مایا فلامنکو نواز اسپانیایی به مناسبت روز بین‌المللی موسیقی جز در تهران سفری بداهه از آندلوس تا آناتولی خواهند داشت.

در توضیح این کنسرت که روز دهم اردیبهشت در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می شود، آمده است: «آکایا مقام‌دان و باقلاما نواز مطرح اهل ترکیه که سالهاست در آلمان زندگی می‌کند، چند سالی است که به همراه جرونیمو مایا  گیتاریست مشهور اسپانیایی و اهل مادرید به دونوازی می‌پردازند. مایا نیز سالها در گروه پاکو دلوسیا افتخار همکاری داشته است و در مهم‌ترین اماکن موسیقی دنیا (از سالن کارنگی در نیویورک تا کنسرت خباو در آمستردام) به تکنوازی پرداخته برای نخستین بار در ایران به روی صحنه می‌رود».

2765838

 

 

 

 

 

 

 

پیمان یزدانیان آهنگساز و نوازنده شناخته شده موسیقی کشورمان نیز روزهای چهاردهم و پانزدهم اردیبهشت سال جاری همراه با سموئل روهرر نوازنده صاحب سبک سازهای کوبه ای از کشور سوئیس کنسرتی را برگزار می کند.

در توضیح این اجرای زنده آماده است: «پیمان یزدانیان پیانیست و آهنگساز برجسته ایرانی و سموئل روهرر کوبه ای نواز صاحب سبک سوییسی برای مخاطبان جدی موسیقی ایران نام هایی اشنا هستند. یزدانیان با  فعالیت های خود حوزه موسیقی فیلم، آهنگسازی کلاسیک، انتشار ۷ آلبوم با نشر موسیقی هرمس و اجراهای زنده‌اش برای مخاطبان شناخته شده است.

سموئل روهررنیز با کنسرت‌های تریو اوپن سورس، تریو کالین ولون و کوارتت ولفرت برده روده  و انتشار آلبوم آمیرا توسط نشر موسیقی هرمس، مخاطبان قابل اعتنایی را برای خود به دست آورده اند.

2765839

 

 

 

 

 

 

 

این ۲ هنرمند در سال ۹۶ و در حاشیه کنسرت تریو اوپن سورس در تهران، به همنوازی بداهه پرداختند که حاصل آن، هر دو را بر آن داشت تا به طرح دونوازی پیانو و درامز نگاهی جدی‌تر داشته باشند. در آخرین ملاقات این دو دوست در برلین و ادامه هم‌نشینی‌های موسیقایی، یزدانیان و روهرر حاصل بداهه نوازی‌هایشان را به اندازه کافی بالغ داستند تا بر روی صحنه زنده نیز تجربه شود. اجراهای پیش رو نخستین کنسرت رسمی این دوئت خواهد بود».

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید