به آهنگسازی «سوماک سینها»

«درد» با شعر و صدای «سحر اژدم‌ثانی» منتشر شد

0

قطعه «درد» با شعر و صدای «سحر اژدم‌ثانی» و آهنگسازی «سوماک سینها» منتشر‌ شد

قطعه «درد» در ورژن دکلمه با شعر و صدای «سحر اژدم‌ثانی» و آهنگسازی و تنظیم «سوماک سینها» Somak Sinha آهنگساز سرشناس هندی؛ دومین قطعه از آلبوم «جهان رویایی» منتشر شد.

ملودی قطعه «درد»، موسیقی صوفیانه هندی است و این شعر نیز از اشعار کتاب «فصل پنجم زمین» است که اخیرا در هشتمین جشنواره بین المللی شعر آتن در کشور یونان نیز برنده شد.

«سحر اژدم‌ثانی» قطعه «درد» را به جانباختگان و بازماندگان سانحه دلخراش هواپیمایی اوکراین و همچنین به تمام مردم ایران زمین که دردهای بسیاری دارند، تقدیم کرد. قطعه «درد» در این آلبوم برای کشور ایران است.

آلبوم «جهان رویایی» Dreamy World که اثری ادبی ـ موسیقیایی برای صلح جهانی است؛ با اشعار «سحر اژدم‌ثانی» با مضمون صلح جهانی که وی اشعار آن را نیز دکلمه کرده است، در این آلبوم، آهنگسازی هر قطعه را آهنگسازی از یک کشور انجام داده است و در مجموع، هنرمندانی از ۱۳ کشور در این آلبوم همکاری نموده‌اند.

این آلبوم ۱۲ قطعه را شامل می‌شود و آهنگسازانی از کشورهای ایتالیا، آلمان، اسپانیا، فرانسه، آمریکا، هند، سوئد، قطر، استرالیا، یونان، هلند و افریقا آهنگسازی قطعات آن را بر عهده داشته‌اند.

هدف «سحر اژدم‌ثانی» از گردهم آوردن هنرمندانی از کشورهای مختلف جهان در این آلبوم، نشان دادن صلح جهانی است و این‌که تمام کشورها و ملت‌ها خواهان صلح جهانی هستند.

در قطعه «درد» سحر اژدم‌ثانی دکلمه و سرودن شعر، «سوماک سینها» موسیقیدان سرشناس هندی؛ آهنگساز و تنظیم‌کننده اثر، استودیو ازاگونو ایتالیا،ضبط صدا، «مجید سعیدی» عکاس کاور و «اورنو میتون» گرافیک آن را بر عهده داشته‌اند و 《رامبد رستگار》 نیز کارگردانی ویدئوی آن را برعهده داشته است.

آلبوم «جهان رویایی» فصل بهار منتشر خواهد شد و هر قطعه از این اثر، موزیک ویدئویی با زیرنویس انگلیسی برای مخاطبان بین‌الملل نیز به همراه دارد.

از نکات قابل توجه این آلبوم، تنوع سبک های مختلف آهنگسازان و رنگ های گوناگون موسیقی کشورهای مختلف است که آنرا جذاب نموده است.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید