ساسان بازگیر: “ترنم مهربانی” در حمایت از سیل زدگان به روی صحنه می رود/ آسیب دیدگان سیل تنها مانده اند

0

موزیک فارس_سهند اینانلو: سایت موزیک فارس در پی انتشار خبر برگزاری کنسرت خیریه گروه “ترنم مهربانی” در ایوان شمس تهران، نزد سرپرست این گروه (ساسان بازگیر) رفت تا از جزییات برگزاری این برنامه مطلع شود.

دکتر ساسان بازگیر، سرپرست گروه ترنم مهربانی در ارتباط با انگیزه این مجموعه برای برگزاری چنین کنسرتی به خبرنگار موزیک فارس چنین گفت: تقریبا همه اعضای گروه  اصالتا اهل استان لرستان هستند و طبیعتا خانواده هایشان نیز در متن این فاجعه حضور دارند و کاملا در جریان مشکلاتی که از روز نخست تاکنون وجود داشته قرار دارند. همین امر نیز باعث شد همگی تصمیم به برگزاری چنین کنسرتی بگیریم. البته در این بین دوستان عزیزی داریم که اهل سایر مناطق کشورمان هستند، اما با سایر اعضاء همدل شده اند تا این حرکت نوع دوستانه به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد و در حد توانمان از آلام سیل زدگان استان لرستان بکاهیم. هرچند گزارش هایی که از دوستان و آشنایان به گوش می رسد واقعا تکان دهنده است و ما می توانستیم اقدام به جمع آوری وجوه نقد کنیم تا سریعتر به دست این عزیزان برسد اما به چند دلیل تصمیم به برگزاری کنسرت در تهران گرفتیم، نخست آنکه مردم ساکن در آن مناطق وقتی ببینند که هم استانی هایشان با یک حرکت فرهنگی در پایتخت به کمک آنها شتافته اند قطعا دلگرم تر خواهند شد و اندکی در روحیه بخشی به آسیب دیدگان این حادثه دلخراش کمک می گردد. دلیل دیگر انتخاب این راه برای کمک به سیل زدگان، بُرد خبری کنسرت بود، چرا که این مردم امروز بسیار بیشتر از روزهای نخست آن واقعه هولناک به کمک نیاز دارند و بسیار تنها مانده اند. متاسفانه طبق گفته ها و شنیده ها حضور ارگان های نظامی، دولتی و حتی سازمان ها و انجمن های مردم نهاد بسیار کمرنگ شده و تنها مسئولین محلی در منطقه حاضرند. ما با توجه به این مشکلات تصمیم گرفتیم حرکتی صورت دهیم که در رسانه هایی چون پایگاه خبری شما انعکاس داشته باشد و مصائب هموطنان آسیب دیده مان به گوش بخش بزرگتری از جامعه برسد.

بازگیر در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی برگزاری و فراهم کردن مقدمات این کنسرت گفت: خوشبختانه به محض اینکه بین اعضای گروه ترنم مهربانی این مساله مطرح شد بلافاصله دوستان موافقت کردند و جا دارد در این بین از آقای اثنی عشری تشکر کنم که در این امر بسیار همکاری کرده اند. اما همانطور که مطلع هستید برای برگزاری چنین برنامه هایی هزینه هایی پیش پای گروه های مشابه است که ما توان تامین آن را نداشتیم ولی باید تاکید کنم موسسه “سروش مولانا” بدون هیچ چشم داشتی به کمک ما شتافت و کمک های بی دریغ مدیر موسسه تاکنون بسیاری از مشکلات را از سر راهمان برداشته است. البته ما برای گرفتن مجوز نیز باید با یکی از موسسات برگزاری قرارداد می بستیم که تقریبا همه موسسات مبالغ هنگفتی درخواست کردند ولی موسسه “فروغ فلق” به محض اینکه از خیریه بودن این کنسرت مطلع شد اعلام آمادگی کرد و بدون دریافت کوچکترین هزینه ای در گرفتن مجوز ما را یاری دادند، که جا دارد تشکر ویژه ای نیز از مدیران این موسسه داشته باشم.

وی در ادامه افزود: امیدواریم جمعه شب شاهد حضور پررنگ مخاطبان و علاقمندان به موسیقی سنتی و نواحی ایرانی باشیم، البته از اساتید بسیاری دعوت شده است و اعلام آمادگی کرده اند برای حضور، و برخی از این بزرگواران با وجود اینکه در این تاریخ نمی توانند در برنامه حاضر باشند اما لطف کرده اند و تعداد زیادی بلیت خریداری کرده اند و به سایر دوستان هدیه داده اند تا در این امر بشردوستانه ما را یاری نمایند. حقیقتا از این حجم همدلی که در روزهای اخیر دیده ایم بسیار دلگرم شده ایم و قطعا به کارمان ادامه خواهیم داد. البته برنامه مان این است که همین کنسرت را در خرم آباد و پل دختر بصورت کاملا رایگان برگزار نماییم تا صرفا دل آسیب دیدگان حوادث اخیر اندکی شاد شود و کمی از رنجی که بر آنها رفته بکاهیم.

او در ارتباط با زمان برگزاری کنسرت در استان لرستان به موزیک فارس گفت: به امید خدا ۲۹مرداد در خرم آباد اجرا خواهیم داشت ولی در ارتباط با پل دختر هنوز تاریخ دقیقی مشخص نشده است اما مسئولین محلی اعلام آمادگی کرده اند که هر گونه همکاری لازم را صورت دهند. که جا دارد از مسئولین استان لرستان نیز به دلیل این همراهی با گروه ترنم مهربانی کمال تشکر را داشته باشم.چرا که بدون کمک این دوستان انجام چنین برنامه ای امکان پذیر نبود.

بازگیر پیرامون سایر برنامه های گروه ترنم مهربانی نیز گفت: فعلا تمرکزمان بر روی کنسرت جمعه است که مدتی است اعضا با جدیت در حال تمرین هستند، پس از این برنامه برای کنسرت در خرم آباد آماده خواهیم شد و بلافاصله پس از خرم آباد به فیروزکوه می رویم تا یکم شهریور نیز در این شهرستان زیبا اجرای مناسبی داشته باشیم. اما پس از آن به دلیل فرا رسیدن ایام عزاداری در ماه های محرم و صفر برنامه هایمان فعلا تعطیل خواهد بود تا پس از این ایام، برنامه ریزی هایی نیز صورت داده ایم که جزییات آن را حتما به اطلاع مخاطبان خواهیم رساند.

 

گفتنی است این کنسرت روز جمعه، ۱۱مرداد ماه راس ساعت ۲۱ در محل ایوان شمس برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند از طریق سایت تیوال اقدام به خرید بلیت نمایند.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید