به تهیه کنندگی نتفیلکس، بازی کریستین سراتوس در نقش سلنا و در قالب سریال؛

زندگی هنری ملکه موسیقی تهانو به زودی از نتفیلیکس پخش می شود

0

سلنا، خواننده که جنیفر لوپز را به ستاره تبدیل کرد

موسیقی فارس_پریسا حسین پور: نتفیلیکس قصد دارد که به زودی سریالی بر اساس زندگی واقعی سلنا کوینتانیلا پرز (Selena Quintanilla-Pérez) خواننده مکزیکی_آمریکایی که به ملکه موسیقی تهانو شهرت دارد پخش کند.
این سریال قرار است در شش فصل و با بازی کریستین سراتوس در نقش سلنا و منحصراً از نتفیلیکس پخش شود و در آن زندگی واقعی سلنا از دوران کودکی و شروع فعالیت هنری تا به اوج شهرت رسیدن و قتل تراژدیک او و همچنین روابط وی با اعضا خانواده اش به نمایش گذاشته شود.
تنفیلیکس هنوز زمان دقیقی را برای شروع پخش این سریال اعلام نکرده است اما گفته که آغاز پخش آن از سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

پیش از این و در سال ۱۹۹۷ نیز فیلم سینمایی سلنا به کارگردانی گریگوری ناوا و با بازی جنیفر لوپز در نقش سلنا به روی پرده سینما رفت. این فیلم با فروش بسیار خوبی در گیشه رو به رو شد و جنیفر لوپز را که در زمان هنوز ناشناخته بود را به شهرت و محبوبیت زیادی رساند.
شباهت ظاهری، سن، استایل، ملیت و زبان برای جنیفر لوپز همه چیز را آماده ساخت تا وی که پیش از این تنها دو بار جلوی دوربین رفته بود اما شهرتی نداشت، توانایی های خود را نشان دهد و موفقیت این فیلم جنیفر لوپز را به دنیای هالیوود معرفی کرد و موجب شهرت او شد. همچنین جالب است بدانید که بعضی از بازیگران این فیلم، شخصیت های واقعی زندگی سلنا هستند که نقش خودشان را بازی می کنند.

نگاهی به زندگی هنری سلنا کوینتانیلا پرز:

سلنا کوینتانیلا پرز کوچکترین فرزند یک زوج مکزیکی_آمریکایی بود که در ۱۶ آوریل ۱۹۷۱ در لیک جکسون تگزاس به دنیا آمد. بزرگ شدن در یه خانواده اهل هنر و موسیقی سبب شد که استعداد هنری سلنا خیلی زود و در همان سنین کودکی کشف شود. با حمایت ها و پشتیبانی های خانواده سلنا خوانندگی را به صورت حرفه ای و در سن ۹ سالگی آغاز کرد و نخستین آلبوم موسیقیایی خود را در سن ۱۲ سالگی منتشر کرد.

سلنا در سال ۱۹۸۷ و در سن ۱۶ سالگی، به‌ عنوان بهترین خواننده زن پاپ، برنده جایزه موسیقی تهانو شد و پس از آن در سراسر جهان و در آمریکای شمالی و به ویژه در کشورهای اسپانیولی زبان شهرت پیدا کرد تا جایی که او را جانشینی برای «گلوریا گینور» خواننده بزرگ آمریکایی در آینده می دانستند. لازم به ذکر است که سلنا در سال ۱۹۹۴ موفق شد به عنوان بهترین خواننده مکزیکی_آمریکایی برنده جایزه گرمی شود.

سلنا در صبح ۳۱ مارس سال ۱۹۹۵ در حالی که به همراه همسر و خانواده اش تور کنسرت هایش را برگزار می کرد پس از اجرای بهترین و با شکوه ترین کنسرت عمر خود که تبدیل به آخرین اجرای زنده او شد، پس از مشاجره ای شدید با «یولاندا سالدیوار» مدیر بوتیک ها، هماهنگ کننده طرفداران و یکی از نزدیک ترین دوستانش که پیش از آن به دلیل دزدی از او از کار بی کار شده بود با شلیک گلوله از پشت مجروح شد. سلنا پیش از مرگ توانست خود را به لابی هتل رسانده و یولاندا را به عنوان مسئول قتل خود اعلام کند. او پس از انتقال به بیمارستان و به دلیل جراحات وارده درست دو هفته پیش از تولد ۲۴ سالگی اش از دنیا رفت. یولاندا نیز خود را در ماشینش در پارکینگ هتل حبس کرد و با سر رسیدن پلیس اسلحه را روی شقیقه خود گذاشته و تهدید به خودکشی کرد. وی بعد از نه ساعت تسلیم شده و به خاطر قتل سلنا دستگیر گردید. وی اعلام کرد که در طی یک تصادف ناخواسته دوستش را به قتل رسانده است اما در نهایت به حبس ابد بدون امکان تجدید نظر تا ۳۰ سال محکوم شد.

مرگ او آنچنان مردم آمریکا و بخصوص مکزیک را تحت تاثیر قرار داد که در آوریل ۱۹۹۵ جورج دبلیو بوش، فرماندار وقت تگزاس، روز تولد سلنا را ایالت تگزاس به‌عنوان «روز سلنا» نام‌گذاری کرد.

سلنا همچنان محبوب است و زندگی سلنا مبنای موسیقی تهانو سلنا بوده‌ است. با گذشت نزدیک به ۲۵ سال از درگذشت او قطعات موسیقیایی اش همچنان معروف هستند و وی هنوز جزو خوانندگان پر فروش اسپانیولی زبان به شمار می رود. استایل خاص سلنا بر روی صحنه هنگام اجراهای زنده و با گذشت سال ها زیاد همچنان محبوب و چشم نواز هستند.

گفتنی ست در ژوئن ۲۰۰۶، جشن یادبود سلنا با نصب مجسمه او در یکی از موزه‌ های تگزاس همراه شد و امروزه در طول یک هفته، صدها نفر از طرفدارانش از آن بازدید می‌کنند.

آلبوم شناسی سلنا:

Mis Primeras Grabaciones (۱۹۸۴)
The New Girl in Town (۱۹۸۵)
Alpha (۱۹۸۶)
Muñequito de Trapo (۱۹۸۷)
And the Winner Is… (۱۹۸۷)
Preciosa (۱۹۸۸)
Dulce Amor (۱۹۸۸)
Selena (۱۹۸۹)
Ven Conmigo (۱۹۹۰)
Entre a Mi Mundo (۱۹۹۲)
Selena Live! (۱۹۹۳)
Amor Prohibido (۱۹۹۴)
Dreaming of You (۱۹۹۵)

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید