شهاب رمضان در گفت وگو با موسیقی فارس:

با وجود ماندگاری آلبوم، تک آهنگ منتشر می کنیم

0

موسیقی فارس– لی لا رضایی: شهاب رمضان از وضعیت موسیقی امروزه ابراز گله کرد و گفت: شرایط به گونه ای است که تهیه کننده ها به خود زحمت خرید آلبوم موسیقی را نمی دهند و همین موجب رکود اقتصادی برای هنرمندان این عرصه شده است.

خواننده «رمانتیک» با بیان این صحبت ها به موسیقی فارس گفت: متاسفانه این روزها انتشار آلبوم هیچ گونه توجیهی برای خواننده و تهیه کننده ندارد. چرا که تجربه ثابت کرده مردم از تک آهنگ ها بهتر و بیشتر استقبال می کنند و با فراغ بال آنها را گوش می کنند.

وی افزود: انتشار آلبوم را دوست دارم و لم می خواهند که دست به انتشار آلبوم بزنم ولی آیا تهیه کننده ای پیدا می شود که آن را خریداری کند؟ متاسفانه در تولید آثار موسیقی حمایت چندانی وجود ندارد و کسی دیگر بر روی این آثار سرمایه گذاری نمی کند. آن چه امروز در بازار موسیقی شاهد هستیم، ماحصل هزینه هایی است که از جیب خواننده می شود نه کس دیگر! متاسفانه آلبوم دیگر خریدار ندارد، وقتی آهنگی منتشر می شود فقط در زمان حال گوش داده می شود و مصرف می شود، این در حالی است که آلبوم ماندگار است اما فرصت تولید و شرایطش نیست.

این آهنگساز تاکید کرد: خیلی از موزیسین ها این روزها از جیب خود هزینه می کنند و به قولی از خودمان به خودمان تزریق می کنیم در حالی که می دانیم هیچ برگشت مالی ای نخواهد داشت و فقط عشق به کار است که موجب شده تا همین امروز دوام بیاوریم.

رمضان در توجیه عدم حضور خود در عرصه موسیقی برای مدت طولانی گفت: با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کردم که یکی از آنها هزینه تولید کارهایم بود. درست است که در صورت عدم فعالیت از یادها می رویم و به عبارتی از بورس می افتیم اما چاره ای جز این نبوده و نیست. نه برای من که برای هر خواننده ای ممکن است چنین اتفاقی بیفتد.

شهاب رمضان در پایان گفت: با انتشار چندین تک آهنگ قرار است در تهران کنسرت برگزار کنم که اخبار آن را متعاقبا اعلام می کنم.

رمضان در طی سال‌های فعالیت خود برای هنرمندانی چون سیروان خسروی، بهنام صفوی، حمید عسکری، امین رستمی، ایمان قیاسی، امیر یگانه، نادر مسچی، بهرنگ بهادرزاده، رامین بی باک، آریا جهان میرزایی، کوروش مقیمی، طوفان کرمی، حمید پیروزنیا عهده‌دار خدماتی در زمینه آهنگ‌سازی بوده‌است.

ای خواننده در  جایگاه آهنگساز تا کنون  با سیروان خسروی و زانیار خسروی، بهنام صفوی، حمید عسکری، امین رستمی، ایمان قیاسی، امیر یگانه، نادر مسچی، بهرنگ بهادرزاده، رامین بی باک، آریا جهان میرزایی، کوروش مقیمی، طوفان کرمی، حمید پیروزنیا و … همکاری داشته است.

اولین آلبوم شهاب رمضان به نام «رمانتیک» در اولین جشن سالانه موسیقی ما به عنوان آلبوم پدیدهٔ سال معرفی شد.

 

همچنین او موفق به دریافت عنوان بهترین آهنگساز پاپ برای آهنگسازی آلبوم‌های جشن تنهایی و ۲۸(زانیار خسروی) از دومین جشن سالانه موسیقی ما شد.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید