شهرام شکوهی مطرح کرد:

موسیقی ایران دگردیسی نیاز دارد

0

موسیقی فارس-لی لا رضایی: خواننده پاپ موسیقی کشورمان از وضعیت نابسامان موسیقی کشور ابراز گله کرد و گفت: اوضاع موسیقی به قدری بحرانی و نابسامان است که فکر می کنم نیاز به احیا و دگردیسی داشته باشد.

شهرام شکوهی با بیان این مطلب به آرمان شرق گفت: موسیقی ایران هم اکنون مانند کرمی در پیله است که نیاز به پروانه شدن دارد و باید پروانه شود. درست است که در این عرصه اتفاقات بد بسیاری افتاده است که یکی از آن ها حضور ناخوانندگان و ناهنرمندان در عرصه موسیقی است اما این نیز بگذرد.

وی افزود: همیشه برای هر هنری از این دست اتفاقات می افتد . خیلی ها وارد عرصه می شوند و با یک موج مطرح می شوند و این موج ها باعث خانه نشینی حرفه ای تر ها می شود، خیلی ها هم یک شبه به منصه ظهور می رسند که آنها هم به همان سرعت ناپدید می شوند. یک سری هم حباب هایی هستند که خیلی زود می ترکند و چیزی از آنها باقی نمی ماند. اما همین ها موجب نابسامانی و خرابی وضعیت موسیقی در کشور شده است و اتفاقا چاره ای هم نیست و باید تحمل کرد.

خواننده «مدارا» همچنین از عملکرد مسولان ابراز گله کرد و افزود: مسولان هم که هیچ! مسولان موسیقی اصلا نگرانی ندارند و نگران نمی شوند. چیزی به نام نگرانی با اینها بیگانه است و بالعکس، اگر نه هر نوشته ای به نام شعر به خورد مردم داده نمی شود. چطور می شود که برخی از ترانه های دم دستی و سخیف از زیر دست مسولان ارزشیابی در می رود و به گوش مردم می رسد؟ شما حتی اگر یک شعر کودک هم به ارشاد ببرید به ممیزی برمی خورد! کلا همه چیز ممیزی دارد و در تعجبم که چرا برخی از این خوانندگان با ترانه ها و موسیقی های ضعیف به مردم معرفی می شوند!

این خواننده ادامه داد: متاسفانه داریم جایی زندگی می کنیم که اگر هواپیما با کوه برخورد کند، کوه مقصر است . کلا هیچ کس مقصر نیست ، هیچ کس کم کار نیست و همه تقصیرات را به گردن این و آن می اندازند. در موسیقی هم وضع به همین منوال است و در اتفاقاتی که می افتد کسی مقصر نیست و تقصیر خود موسیقی است که بلد نیست راهش را درست برود.

شهرام شکوهی درباره کم کاری اخیر خود گفت:  کم کاری من نیز درست می شود و به زودی شاهد فعالیت پرانرژی من خواهید بود. در حال حاضر چند آهنگ آماده انتشار دارم که در مرحله صدور مجوز به سر می برند. اولین آنها چهارشنبه هفته آینده منتشر می شود، این قطعه «دلبرطناز» نام دارد. این مدت اگر نبودم فقط به این دلیل بود که درگیر اجراهای صحنه ای بودم. متاسفانه هر کس درگیر صحنه شود از محتوا دور می شود. اما یک بار دیگر تصمیم گرفته ام سعی خود را بکنم و برگردم.  این بار با هزینه خودم بر می گردم مهم هم نیست که چه اتفاقی می افتد. باید ببینیم مردم چه استقبالی می کنند و چگونه با حضور مجدد من برخورد می کنند!

 

منبع: آرمان شرق

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید