سیمین غانم پیشتاز در پیش‌فروش بلیطهای کنسرت

0

در هفته پیش رو بازار کنسرت‌های موسیقی، روزهای داغ و پر رونقی را خواهد داشت و در این میان هواداران بانوی هنرمند موسیقی ایران «سیمین غانم» با پیش‌خرید کامل سه شب اجرا ویژه بانوان، گوی سبقت را از سایر هواداران موسیقی ایران ربودند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، در هفته پیش رو بازار اجراهای زنده موسیقی (بخوانید کنسرت‌ها)، روزهای داغ و پر رونقی را خواهند داشت و گروه‌های مختلف پاپ، سنتی و کلاسیک با توجه به تعدد این اجراها دست در دست هم شرایط دشواری را برای مخاطبان هنر موسیقی در انتخاب برنامه مورد نظر خود رقم زده‌اند.
شاید برخی بر این عقیده باشند که مردم با توجه به وضعیت معیشتی و اوضاع نه چندان بسامان اقتصادی این‌روزها کمتر می‌توانند هزینه خرید بلیط کنسرت‌ها و سایر برنامه‌های فرهنگی هنری را متقبل شوند. از طرفی با نگاه به جدول فروش بلیط ها و (سولد آوت) های نسبتا زیاد برنامه‌ها، متوجه خواهیم شد که حتی نرخ بالای بلیط این برنامه‌ها هم نتوانسته از شلوغی این روزهای سالن‌های اجرا بکاهد.
در لحظه تهیه این گزارش بلیط بیش از نیمی از اجراهای موسیقی هفته پیش رو سولد آوت (پیش‌فروش کامل) شده که در این میان محسن ابراهیم زاده با پیش‌فروش کامل بلیطهای دو روز در زمینه موسیقی پاپ و سیمین غانم با پیش‌فروش کامل بلیطهای 3 اجرا در عرصه موسیقی ویژه بانوان پیشتاز (سولد آوت) های هفته پیش رو هستند.
با توجه به مخاطبان کنسرت‌های سیمین غانم می‌توان نتیجه گرفت که بانوان هنردوست، توانسته‌اند هنرمند مورد علاقه خود را در رقابت بین هنرمندان برای جذب مخاطب، پیشتاز کنند.
نکته جالب توجه در برنامه‌های موسیقی هفته پیش رو، تعادل زیبا و دلنشین در تعداد اجراهای موسیقی در سبک‎های مختلف هست که باعث می‌شود علاقه‌مندان اکثر سبک‌های رسمی موسیقی بتوانند هفته‌ای پر بار از لحاظ خوراک فرهنگی داشته باشند.
در 25 آبان گروه همایون به سرپرستی حسین پیرنیا در حوزه هنری روی صحنه خواهد رفت.
در 26 آبان امید جهان در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی با مخاطبان خود دیدار خواهد کرد و در همان روز در تالار رودکی گروه شاهو دالاهو به اجرای برنامه خواهد پرداخت.
امید حاجیلی خواننده پاپ و نوازنده ترومپت در 28 و 29 آبان در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی کنسرت خواهد داشت و هم‌زمان با روز اول اجرای امید حاجیلی در تالار رودکی مخاطبان ارکستر سرزمین خورشید به دیدن اجرای این ارکستر خواهند نشست.
در اولین روز آذرماه مهدی یراحی و در دوم آذر سامان جلیلی در سالن برج میلاد و در روزهای دوم و سوم آذر محمد علیزاده در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی با هواداران خود دیدار خواهند داشت. هم‌زمان با اجرای مهدی یراحی در برج میلاد گروه مهرآور (دوئت پیانو و ویلن بردیا صدر نوری و علیرضا چراغچی) در تالار وحدت روی صحنه خواهند رفت و جالب اینجاست که این گروه کوچک تا لحظه تهیه این گزارش در آستانه سولد اوت بلیطهای مربوط به اجرای خود هستند.
ازدحام برنامه‌های موسیقی پاپ در این سه روز نتوانست هواداران بانو سیمین غانم را در حمایت هنرمند محبوب خود تحت تاثیر قرار دهد و از هم اکنون تمام بلیطهای مربوط به کنسرت‌های سیمین غانم در روزهای اول، دوم و هشتم آذرماه (سولد اوت) شده‌اند.
«ترنج» دیگر گروه موسیقی است که 3 آذر و در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران اجرایی مخصوص بانوان خواهد داشت.
محسن ابراهیم‌زاده چهره نوظهور موسیقی پاپ ایران که توانسته یک شبه ره صد ساله را طی کند هنرمندیست که 3 و4 آذر در برج میلاد می‌خواند و این هنرمند را باید دیگر پیشتاز پیش‌فروش بلیطهای گنسرت در هفته پیش رو دانست که از چند روز قبل موفق شده تمامی بلیطهای دو شب اجرای خود را سولد اوت کند.
با نگاهی به جداول فروش بلیط اجراهای مربوط به هفته پیش رو مشخص می‌شود که بازار موسیقی ایران به واسطه استقبال بسیار زیاد مردم از موسیقی پاپ امروز کشورمان به شدت تحت تاثیر این جریان قرار دارد.
حال علت را باید در افت سطح سلیقه شنیداری مردم جست یا در ارتقای کیفی سطح موسیقی پاپ امروزی؟
ریشه توفیق خوانندگان جوان موسیقی پاپ را باید در سیاست‌ورزی‌ها و لابی‌های پشت پرده تهیه‌کنندگان جست یا در توانمندی‌های غیر قابل انکار این چهره‌های نوظهور؟

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید