ترانه های قديمی در تالار وحدت طنين می افکند

0

موسیقی فارس-کنسرت ترانه های قديمی (Old Songs) با اجرای قطعاتی از خوانندگان معروف دهه های 50 تا 70 ميلادی اروپا و امريکا و به زبان اصلی در تاريخ 12 دی ماه 1395 به روی صحنه تالار وحدت می رود.

در اين کنسرت ترانه های قديمی از خوانندگانی همچون الويس پريسلی، لو جانسون، فرانک سيناترا، لئونارد کوهن، دين مارتين، شارلز آزناوور، ماری هاپکينز، گروههای آبا و بانی ام توسط گروه کُر آوای ماهان و گروه کاما و با همراهی ارکستر زهی و بادی به رهبری نيما فاتحی اجرا خواهد شد، که آوازهای آن را خوانندگانی همچون محمد حقيقی، شهره خيری و پدرام نيک نفس با همراهی گروه کُر می خوانند. تمامی قطعات اين کنسرت توسط نيما فاتحی، فرهاد ميرمحمدصادقی و محمد حقيقی برای اين گروه 43 نفره تنظيم مجدد شده است و در انتخاب آنها معيارهای زيبایی شناختی و انطباق با هنجارهای جامعه ی اسلامی ايران مد نظر قرار گرفته است. گروه کُر آوای ماهان به رهبری نيما فاتحی در دو دوره ی جشنواره ی  موسيقی فجر رتبه های اول و دوم را کسب کرده و در دو فستيوال خارجی نيز بعنوان نماينده ايران شرکت کرده و موفق به دريافت ديپلم های نقره و برنز شده است.

نيما فاتحی رهبر گروه در مورد اين اجرا می گويد: در موسیقی‌های دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ میلادی قطعات فاخر و ماندگاری وجود دارد که پدران و پدربزرگ‌های ما آن‌ها را از رادیوهای قدیمی می‌شنیده‌اند و با آن‌ها بزرگ شده‌اند. من همیشه آرزو داشتم روزی بتوانم این موسیقی‌های زیبا را دوباره به صورت زنده اجرا کنم و روحی دوباره به موسیقی‌های نوستالژیک و با شکوه آن دوره ببخشم. به طور قطع قطعات زیبا و ماندگار بسیاری از آن دهه‌های طلایی که هنوز سینتی سایزر‌ها و سمپل‌ها جای ارکسترهای بزرگ را نگرفته بودند وجود دارد که ارزش اجرای مجدد و بار‌ها شنیده شدن را دارند.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید