روایت شیرین عکس معروف «بیلتز»

0

موسیقی فارس-گروه  معروف انگلیسی راک پاپ  بیتلزعکسی معروفتر از گروه خود دارد که با آن شاخته می‌شود. پشت این عکس داستان زیبا و هیجان انگیزی نهفته است.

این عکس پنجاه ساله از زبان عکاسش؛ ایان مک میلان اینگونه روایت می‌شود: من از نردبان بالا رفتم و فقط ۱۰ دقیقه فرصت داشتم این عکاس را بگیرم. شش عکس گرفتم و عکس پنجم انتخاب شد. این تنها عکسی بود که پاهای همه را در شکل حرف انگلیسی «v » نشان می‌داد.این همان چیزی بود که من به دنبال آن بودم. این عکس محبوب‌ترین در دنیای موسیقی شده است. به یاد دارم که ما از یک پلیس کمک گرفتیم تا خیابان را خلوت کرده و ترافیک را متوقف کنیم. من از نردبان بالا می‌رفتم و عکس می‌گرفتم. سپس ما اتومبیل‌های پشت سر هم را می‌گذاشتیم عبور کنند و من چند عکس دیگر می گرفتم.

به گزارش سیارک، ایان مک میلان بعدا در مصاحبه یادآوری کرد: تمام ایده ، باید بگویم که ایده پل مک کارتی بود. چند روز قبل از عکاسی، او  نقشه‌ای را ترسیم کرد که چگونه دقیقت آن را اجرا کنیم. عکسی که سرانجام برای جلد آلبوم موسیقی انتخاب شد، شماره پنج از شش بود.

یکی از عکس های به ظاهر ساده به عنوان جلد Beatles ‘Abbey Road LP مشهور شد – و موقعیتی نمادین برای پیاده روی مقابل استودیوی ابی رود را تضمین کرد که امروز همچنان یک مقصد محبوب برای طرفداران Fab Four از سراسر جهان است.اما تصویری که انتخاب شد یکی از آخرین کسانی بود که Beatles را در کنار هم نشان داد زیرا جان لنون چند هفته بعد مخفیانه از بزرگترین گروه جهان کنار رفت.

این عکس همچنان یکی از معروف‌ترین و مشهورترین عکس های موسیقی است.خط عابر پیاده روی مقابل استودیوی ابی رود(لوکیشن عکس) به زودی به محلی برای طرفداران بیتلز از سراسر جهان تبدیل شد. این خیابان همچنان به همان شکل در انگلستان باقی مانده‌ است.

این عکس از گروه بیتلز برای یازدهمین آلبوم موسیقی استودیویی خود «ابی رود» (جان لنون، پل مک‌کارتنی، رینگو استار، و جرج هریسون) در ۸ آگوست ۱۹۶۹ گرفته شده است.

در جلد مجله رولینگ استون، هومر، مارگ، بارت و لیزا از سیمپسون‌ها به ترتیب نقش‌های جان، رینگو، پاول و جورج را بازی کردند.

هومر، مارگ، بارت و لیزا از سیمپسون‌ها

این پیاده‌رو از Trainspotting و فیلم Blur’s Parklife پخش شده است، در حالی که در سال ۱۹۹۳ ، پل مک کارنی از ایان مک میلان دعوت کرد تا به ابی رود برگردد تابرای آلبوم موسیقی “Paul is Live” تصویر اصلی را عکاسی کند.

Paul is Live

گروه بیتلز ( The Beatles) گروه انگلیسی راک – پاپ ا اهل لیورپول بود که گروه آن‌ها شامل جان لنون، پل مک‌کارتنی، جورج هریسون، و رینگو استار می‌شد و در دهه ۱۹۶۰ فعالیت موسیقی خود را آغاز کردند. آن‌ها بعد از ۱۰ سال همکاری، در سال ۱۹۷۰ میلادی به دلایلی از هم جدا شدند

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید