مراسم رونمایی آلبوم “روزنامه” اثری از صادق هدایتی برگزار شد

0

موسيقی فارس_پانیذ رحیمی: آلبوم «روزنامه» اثری از صادق هدایتی (گروه دالون)، شنبه گذشته دوم شهریور ماه با حضور علاقه مندان رونمایی شد.

در این مراسم افرادی چون صادق هدایتی (سرپرست و خواننده گروه دالون) ، پویان احمدی (مدیر تولید)، مجید رشیدی فر، علی رضوی و مهدی سلیمی (تهیه کننده) حضور بهم رساندند.

صادق هدایتی در ابتدای این مراسم گفت: باید از موزیسین‌های واقعی که در این عرصه فعالیت می‌کنند تا هنرشان را به گوش مردم برسانند، حمایت شود تا فعالیت‌هایشان مستمر باشد. گروه دالون از سال ۹۶ فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرد و در ادامه نوازنده‌های بسیاری در این گروه حضور پیدا کردند و ممارست ما تا ابتدای سال جاری ادامه داشت.

وی در خصوص انتشار این آلبوم به صورت شخصی توضیح داد: از ابتدا قرار بر این بود که آلبوم روزنامه به عنوان اثری از گروه دالون منتشر شود اما بنا به دلایلی نتوانستیم این مهم را انجام دهیم به همین خاطر آلبوم به صورت شخصی به انتشار رسید.

هدایتی درباره تغییرات اعضای گروه از ابتدای فعالیت تا کنون بیان کرد: نوازندگانی که در سبک موسیقی راک فعالیت می‌کنند علاقه دارند که از ابتدا برای آن‌ها منافع مالی داشته باشد درصورتی که در فعالیت گروهی باید تمامی شرایط را پذیرفت اما دوستان تمایلی به پرداخت هزینه‌های تولید کارها نداشتند و بسیاری از نوازنده‌ها با این سوال مواجه بودند که آیا فعالیت در این گروه برایشان نتیجه‌ای خواهد داشت یا خیر!

این هنرمند با اعلام عدم حمایت مالی از گروه‌های فعال در این سبک از روند صدور مجوز گلایه کرد و گفت: تاکنون هیچ حمایت مالی از من و گروه نبوده است حتی ما برای اخذ مجوزهای لازم جهت انتشار آلبوم نیز با مشکلاتی مواجه بودیم تا جایی که قطعه آخر آلبوم برای دریافت مجوز شعر، هشت مرتبه اصلاحیه خورد و نهایتا تصمیم به تغییر شعر این اثر گرفتیم و شخصا ترانه‌ای را بر روی این کار نوشتم تا موفق به دریافت مجوز شدیم.

علی رضوی تهیه کننده آلبوم روزنامه ضمن تایید صحبت‌های هدایتی بیان کرد: باید یکسری شرایط موجود را بپذیریم و بر اساس همین شرایط حرکت کنیم. گاهی دیدگاه‌ها با شرایط حاکم متفاوت و از طرفی کار گروهی در ایران با مشکلات و سختی‌های خودش مواجه است. شاید بتوان گفت؛ هنرمندان با ذهنیت شخصی خودشان وارد این عرصه می‌شوند و کارشان را تولید می‌کنند درصورتی که واقعیت با تفکرات این دوستان فاصله دارد.

رضوی همچنین با گلایه از شرایط موجود گفت: موسیقی خاص (سبک های راک، جز و …) زیر سایه موسیقی پاپ قرار گرفته است و متاسفانه باید بگویم؛ مردم گوششان بد می‌شنود. البته که جامعه به این نوع از موسیقی پاپ که امروزه شنیده می‌شود نیز نیاز دارد اما باید از موسیقی خوب هم حمایت شود.
در ادامه پویان احمدی اظهار کرد: به شخصه دوست دارم از موسیقی درست حمایت شود. همه ما برای این موسیقی از جیبمان هزینه و از مخارج زندگیمان کم می‌کنیم تا یک اثر هنری را به گوش مخاطبان برسانیم.

احمدی درباره تصمیم خود نسبت به تغییر سبک موسیقایی اش گفت: باتوجه به اینکه حوزه فعالیت من موسیقی پاپ بوده و همکاری با گروه دالون اولین تجربه ام در سبک راک محسوب می شود گروه را تا آلبوم بعدی همراهی می کنم و پس از آن به سبک اصلی خود بازمیگردم.

در پایان آلبوم “روزنامه” اثری از صادق هدایتی (گروه دالون) در میان علاقه‌مندان رونمایی شد.

آلبوم روزنامه دارای هشت قطعه به‌نام‌های عشق و هنر، دعا کن، گرگ پیر، لاکچری، ناقوس، روزنامه، پرسه در خواب و درخت به خوانندگی، ترانه‌سرایی آهنگسازی و تنظیم صادق هدایتی است که مهرنوش بختیاری، محمد امین عطیف، مجید رشیدی فر، سعید نیای محمدی و امیر عسگرپور در کنار این هنرمند حضور دارند.

نوازندگان این گروه پویان احمدی (گیتار باس)، مصطفی فتحی (گیتار آکوستیک)، فرهاد حقی، مجید رشیدی فر، سعید شیخی، شایان بزرگی (گیتار الکتریک) و داریوش میهن دوست (ساکسیفون) در کنار صادق هدایتی (پیانو) به‌هنرنمایی پرداختند.

در پایان گفتنی است صادق هدایتی در خصوص فعالیت های آینده خود (گروه دالون) از انتشار آلبوم EP و یا به صورت تک آهنگ خبر داد.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید