بنیاد رودکی: قدردان زحمات استاد روحانی هستیم

0

موسیقی فارس: بنیاد رودکی با انتشار اطلاعیه ای از شهرداد روحانی قدردانی کرد.

به گزارش موسیقی فارس، بنیاد فرهنگی هنری رودکی عصر امروز اطلاعیه ای با مضمون قدردانی از تلاش‌های چهار ساله شهرداد روحانی در قامت رهبر و مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران منتشر کرد.
در اطلاعیه بنیاد رودکی این چنین آمده؛
«ارکستر سمفونیک تهران، به عنوان قدیمی ترین ارکستر سمفونیک کشور، در عمر 90 ساله خود رسالت ارتقای موسیقی فاخر را داشته است؛ در این تاریخ ممتاز نقش رهبران ارکستر کلیدی است و این رهبران هر یک به سهم خود بر غنای ارکستر افزوده اند که یاد همه آنان، هماره در ارکستر سمفونیک تهران گرامی است.
در قابی از تاریخ ارکستر سمفونیک تهران، با هدایت استاد روحانی، این ارکستر وعده گاه شمار فراوانی از علاقه مندان به موسیقی کلاسیک بود. همچنین زمینه رشد و افزایش توانمندی نسلی از نوازندگان این ارکستر در سایه تجربیات ایشان فراهم شد.
همکاری جناب روحانی، اما به دلیل ناراحتی جسمانی و توصیه پزشکان در سال گذشته با مشکلاتی همراه بود و در نهایت با اتمام مدت تعهد و قرارداد در پایان سال 98، دوره همکاری استاد روحانی در قامت مدیر هنری و رهبر دائم ارکستر به پایان رسید.
بنیاد رودکی ضمن قدردانی از  جناب روحانی امید دارد همچنان از تجربیات و مشاوره های ایشان بهره مند شود.»
لازم به یادآوری است؛ شهرداد روحانی در دی ماه ۱۳۹۸ و بدون اعلام قبلی کشور را به مقصد ایالات متحده آمریکا ترک کرد. این در حالی بود که تنها چند روز به کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت مانده بود و بنیاد رودکی منوچهر صهبایی را به عنوان رهبر جانشین معرفی کرد. اما حواشی به وجود آمده در آخرین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران باعث شد صهبایی نیز از ادامه همکاری با این مجموعه دولتی بازبماند و در نهایت بردیا کیارس به عنوان رهبر موقت ارکستر انتخاب شد. تا روز پنجشنبه (یکم خرداد) رسماً شهرداد روحانی رهبر این ارکستر بود اما این موزیسین ایرانی صبح دیروز با انتشار پستی در اینستاگرام عملا از مقام خود در این مجموعه استعفا داد و دلیل آن را شرایط نامساعد جسمی عنوان کرد.

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید