موسیقی فارس_سهند اینانلو: محمدرضا حیاتی، گوینده سرشناس خبر در مصاحبه ای از عدم ادامه همکاری “صدا و سیما” با وی خبر داد.

به گزارش موسیقی فارس، محمدرضا حیاتی گوینده باسابقه و مشهور خبر تلویزیون ایران طی مصاحبه ای جنجالی با روزنامه “هفت صبح” پرده از اخراج محترمانه اش برداشت. این در حالی است که فردای همان روز، حیاتی ویدئویی در فضای مجازی منتشر کرد و از مردم عذرخواهی نموده و گفت از اصل موضوع مورد مناقشه بین همسر ابی و محسن چاوشی بی اطلاع بوده است.
این مجری سرشناس صدا و سیما در همین رابطه به “هفت صبح” گفت:از آن روز به بعد تلویزیون نرفته‌ام. تماس گرفتند گفتند فعلا نیایید.‌من هم گفتم چشم. عرض کردم من که بازنشسته شدم و همان موقع هم قبل از دستور شما تقاضا کردم اگر امکان دارد دیگر نباشم.
اشاره حیاتی به روزی است که مصاحبه ای در یک برنامه “تاک شو” اینترنتی داشت و در آن برنامه از “ابی” (ابراهیم حامدی) و “فردین” (محمدعلی فردین) به نیکی یاد کرد و گفت هنوز هم آهنگ های “ابی” را گوش می‌کند و از شنیدن صدای این خواننده قدیمی لذت می برد.
محمدرضا حیاتی در ارتباط با واکنش صدا و سیما به مصاحبه اخیر وی (تاک‌شو اینترنتی در تلویزیون تیوا) گفت: خدا شاهد است ظاهر و باطن من همیشه همین بوده است و اصلا روی دیگر ندارم که می‌گویند حیاتی می‌خواهد آن را نشان دهد. در صورتی که اگر می‌خواستم از کار و موقعیتم استفاده کنم، به‌راحتی می‌توانستم. در این سال‌ها در مراسم و همایش‌های مختلف پیش روسای جمهور، ‌وزرا، ‌نمایندگان مجلس و مسئولان بوده‌ام اما هیچ خواسته‌ای نداشتم. تنها مراوده‌ام با آن‌ها هماهنگ کردن امور مربوط به مراسم بوده است و هیچ موقع به خودم اجازه ندادم خواسته خود و خانواده‌ام را مطرح کنم.

گفتنی است محمدرضا حیاتی یکی از قدیمی ترین گویندگان خبر در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد که با وجود بازنشستگی همچنان در این مجموعه به فعالیت مشغول است. حیاتی در برهه های مختلف اخبار بسیار مهمی را مخابره کرده است که همین امر موجب شده او در خاطره مردم ایران به عنوان نمادی از یک گوینده خبر باشد. این مجری معروف اولین فردی بود که خبر درگذشت امام خمینی را در سال ۱۳۶۸ به اطلاع مردم ایران رساند و بعد از آن نیز به یکی از گزینه های اصلی صدا و سیما در زمینه گویندگی خبر تبدیل شد. محمدرضا حیاتی به دلیل برخی تپق های معروفش نیز بین کاربران فضای مجازی شناخته می شود و البته ماجرای “ارّه” و “برگزیت” نیز موجب شد که وی در رسانه ها عذرخواهی کرده و گوینده را در قبال محتوای خبر فاقد هرگونه مسئولیت بداند. حیاتی اخیرا نیز حضور کوتاهی در فصل ششم سریال محبوب و پرمخاطب “پایتخت” داشت که موجب شد حاشیه های جدیدی برای وی ایجاد شود.

اختصاصی موسیقی فارس

درباره ی نویسنده

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *