موسیقی فارس- دخترجوانی در بریتانیا به ستاره این روزهای موسیقی در این کشور تبدیل شده است.

پم (Pomme) خواننده فرانسوی جوان که بیشتر برای صدای دلنشین و ترانه‌های عاشقانه‌اش  که از عشق مرگ توامان می خواند، این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است.

کلر ایزابل جیو پومه، متولد دوم آگوست ۱۹۹۶ در لیون فرانسه است. از شش سالگی بود که شروع به آموختن تئوری موسیقی کرد و از هفت سالگی به گروه کر کودکان La Cigale de Lyon پیوست. استعداد او به همینجا ختم نشد و او در سن ۸ سالگی نواختن ویولن سل را یاد گرفت. مادرش فلوت می‌نواخت و پدرش که مشاور املاک بود، طرفدار خواننده‌هایی همچون میشل پولنارف، سرژ رجیانی و شارل آزناوور بود و پم این‌گونه با سبک موسیقی شانسون، فولک، کانتری و فولک راک آشنا شد.

مجله ویتال درباره پم نوشت او که خودآموخته موسیقی بود کم کم آهنگ‌های خود را ضبط و در یوتیوب به اشتراک می‌گذاشت. در سال ۲۰۱۷ و هنگامی که ۲۱ سال داشت، اجرای زنده‌ای در سالن مشهور La Boule Noire در پاریس داشت و در اکتبر همان سال اولین آلبوم خود را با نام تقریبا (À peu près) منتشر کرد. این آلبوم که در سبک پاپ و فولک بود مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و بسیاری متن ترانه‌های او که همگی از خود پم بود را ستودند.

این خواننده فرانسوی  در نیمه اول تور خواننده اسرائیلی، آساف اویدان در پاییز ۲۰۱۷ اجرا کرد و پس از آن نیز اجراهای زنده‌ای در کنسرت‌های لوان امرا و ویانی داشت. Pomme تا زمان انتشار دومین آلبومش در سال ۲۰۱۹ به اجراهای زنده ادامه داد و در سال ۲۰۱۹ با انتشار آلبوم اشتباهات (Les failles) طرفدران خود را بار دیگر خوشحال کرد. این آلبوم که ترکیبی از شانسون ، ایندی پاپ و فولک راک بود بار دیگر تحسین منتقدان موسیقی را برانگیخت.

مضمون ترانه‌های پُم (Pomme) مفاهیمی همچون عشق، مرگ و موقعیت‌های روزمره‌ای که  به اتفاقاتی رومانتیک ختم می‌شود دارد.

Pomme در سال ۲۰۲۰ توانست جایزه ویکتوار دُ لا موزیک (Victoires de la Musique) را برای دومین آلبومش که سال گذشته منتشر شده بود، دریافت کند. علاوه بر دو آلبوم استودیویی‌اش، پم دو آلبوم چند آهنگه نیز منتشر کرده که یکی در سال ۲۰۱۶ با نام در حال فرار (En cavale) و دیگری در سال ۲۰۱۸ با نام تقریبا-جلسات مونترال (A Peu Près – Sessions Montréalaises) بود که دومی شامل ۵ آهنگ بونس در آلبوم اولش یعنی آلبوم À peu près بود.

یکی از مشهورترین آهنگ های Pomme آهنگی به نام Ceux qui rêvent (کسانی که خواب می‌بینند) بود که قصه‌ای از دنیای بی‌خوابی‌هایش را روایت می‌کند.

منبع: ایران آرت

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *