موسیقی فارس- در سالروز بمباران شیمایی حلبچه تک آهنگ «اَوین» با تک نوازی تار میلاد محمدی و صدای زکریا یوسفی منتشر شد.

زکریا یوسفی خواننده و نوازنده شناخته شده سازهای کوبه‌ای تک آهنگ «اَوین» را در سالروز بمباران شیمیایی «حلبچه» منتشر کرد.

این اثر با موسیقی و تک نوازی تار میلاد محمدی تولید و به جانباختگان و بازماندگان بمباران شیمیایی حلبچه در ۳۳ سال گذشته تقدیم شده است.

وی در آهنگ اَوین یک شعر فولک کردی را اجرا کرده است. ضمن اینکه میکس آهنگ هم توسط حسام ناصری و ضبط آن توسط فرزان روزبهانی انجام شده است.

زکریا یوسفی یکی از هنرمندان باسابقه موسیقی است که اصالتی کرد دارد و پیش از این در زمینه نوازندگی سازهای کوبه‌ای فعالیت زیادی داشت. او از پائیز امسال انتشار تک‌آهنگ‌هایی با صدای خودش را هم آغاز کرده است. این هنرمند پیش از اَوین دو آهنگ «سرگشته» و «گیانا» را با صدای خودش منتشر کرده بود.

بر اساس اعلام این هنرمند قرار است روند انتشار آهنگ‌های کردی او در سال آینده هم ادامه داشته باشد و او قصد دارد به زودی چند موزیک‌ویدیو هم برای آثارش تولید و منتشر کند.

این هنرمند در حال حاضر روی انتشار آثارش در پلتفرم‌های بین‌المللی موسیقی تمرکز دارد و به گفته خودش فضاهای جدیدی را در آهنگ‌های آینده‌اش تجربه خواهد کرد که فقط سلیقه مخاطبان داخل کشور در آنها لحاظ نشده است. آهنگ جدید زکریا یوسفی توسط موسسه فرهنگی هنری «آوای ماد» تهیه شده و بیست و نهم اسفند توسط مجموعه «چآرت» در پلتفرم‌های بین‌المللی موسیقی منتشر خواهد شد.

https://musicefars.ir/musics/avin/
درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *