فریدون شهبازیان زیر تیغ جراحی

موسیقی فارس-فریدون شهبازیان؛آهنگساز مطرح ایران دچار سانحه و شکستگی شد.

آهنگساز مطرح موسیقی کشورمان که در حین کار و در استودیویی دچار سانحه شکستگی استخوان لگن و دست شد، زیر تیغ جراحی رفت.

فریدون شهبازیان که در روزهای گذشته، به سختی و بصورت مداوم در استودیو  مشغول آماده سازی موسیقی متن و تیتراژ سریال «یاور» به کارگردانی سعید سلطانی بود، به علت افتادن از پله‌های استودیو دچار شکستگی لگن و دست راست شد.

وی پس از انتقال به بیمارستان، با تشخیص تیم پزشکی باید عمل اورژانسی لگن را انجام می‌داد، شهبازیان اما نپذیرفت تا زیر تیغ جراحان برود.

این آهنگساز به دلیل ضرورت آماده سازی موسیقی سریال برای پخش، با وجود اصرارِ عواملِ سریال «یاور» از بستری شدن و عمل جراحی امتناع کرد. او پنجشنبه ۱۹ فروردین از ساعت ۸ صبح به مدت ۱۲ ساعت به استودیو رفت و موسیقیِ ۵ قسمت اول سریال را میکس و آماده نهایی کرد.

حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در یادداشتی درباره آسیب جسمیِ وارد شده به فریدون شهبازیان نوشت: «فریدون شهبازیان از سرمایه‌های این دیار است. نسل او یک یک از بین ما می‌روند بدون آنکه قدر این کیمیاهای ناب را بدانیم. نسل شهبازیان نسل وجدانکاری هستند. انگیزه حیرت آور، علاقه و اراده، عشق به هنر و خلق و آفرینش اثر هنری یکی از برجسته‌ترین خاصیت‌های این مرد و مردان دوران اوست».

استاد شهبازیان در حالی که این روزها ساعت‌ها در استودیو مهر متعلق به حوزه هنری مشغول ضبط موسیقی متن و تیتراژ سریال «یاور» به کارگردانی سعید سلطانی بود عصر چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه به علت افتادن از پله های استودیو دچار شکستگی لگن و دست راست شد.

پس از انتقال به بیمارستان توسط پزشک نیاز به عمل فوری لگن تشخیص داده شد، چرا که شکستگی لگن جزو اورژانس‌های پزشکی است.

با این وجود به دلیل ضرورت آماده سازی موسیقی سریال برای پخش در ماه مبارک رمضان با وجود اصرار عوامل ساخت سریال مذکور به توجه او به سلامتی خود و عمل فوری از بستری شدن و عمل جراحی امتناع و با وجود تحمل درد شدید به دلیل تعهد به هنرش پنجشنبه موسیقی ۵ قسمت اول سریال را میکس و آماده سازی نهایی کرد.

وی پس از دو روز تحمل درد و آماده کردن موسیقی سریال روز گذشته جمعه ۲۰ فروردین ماه در یکی از بیمارستانهای تهران بستری و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

سریال «یاور» به کارگردانی سعید سلطانی در ماه مبارک رمضان پخش می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *