ارکستر ایرانی در جشن روز استقلال فیلیپین نواخت

0

موسیقی فارس-صد و بیست و سومین سالگرد روز استقلال فیلیپین با اجرای آثار کلاسیک توسط یک ارکستر ایرانی در سفارت این کشور در ایران پاس داشته شد.

به گزارش موسیقی فارس ، سفارت فلیپین در ایران صد و بیست و سومین سالگرد روز استقلال این کشور را با اجرای آثار کلاسیک توسط یک ارکستر ایرانی جشن گرفت.

این جشن شامگاه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ با اجرای موسیقی فیلیپیی با همراهی ارکستر خصوصی «ایستگاه» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و تِم امسال که «روح آزادی در وحدت و شفای ملی» بود را برجسته کرد.

در این برنامه که با حضور مقامات عالی رتبه فیلیپین و ایران برگزار شد، ارکستر «ایستگاه» سرود ملی فیلیپین را نواخت و ترانه کلاسیک فیلیپینی به نام «Gaano Ko Ikaw Kamahal» (چقدر دوستت دارم) ساخته هنرمندان فیلیپینی Ernani Cuenco و Levi Celerio را به صورت زنده اجرا کرد.

ایستگاه همچنین ترانه محبوب دیسکوی فیلیپینی متعلق به دهه ۷۰ را با مشارکت مرکز فرهنگی فیلیپین و ارکستر فیلارمونیک فیلیپین از طریق سفارت فیلیپین له حاضرین تقدیم کرد.

«ویلفردو سی سانتوس» سفیر فیلیپین در جمهوری اسلامی ایران در سخنان خود بر اهمیت «ادامه همکاری با یکدیگر – فضایل شجاعت، امید و هدف واحد» تأکید و یادآوری کرد: «نباید قلب خود را از دست بدهند». چراکه همه گیری در هیچ جا به پایان خود نزدیک نشده است.

سفیر فیلیپین همچنین به جوامع فیلیپینی در ایران، ترکمنستان و ازبکستان اطمینان خاطر داد که سفارت در مواقع ضروری، به ویژه در همه گیری کرونا حمایت بی‌دریغ خود را ارائه خواهد داد.

جشن روز استقلال امسال همزمان با جشن ۵۰۰ سالگی پیروزی در ماکتان و بزرگداشت سهم فیلیپین در دستیابی به علم و بشریت در دور زدن کره زمین برای اولین بار در فیلیپین است.

ارکستر «ایستگاه» به سرپرستی «مهدی نوروزی» پیش‌تر در ایران با هنرمندانی چون «ریچارد کلایدرمن» و «ناصر چشم آذر» کنسرت‌هایی را برگزار کرده است. این ارکستر همچنین سابقه اجرا در جشنواره موسیقی فجر را نیز در کارنامه خود دارد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید