آنالیز یکی از آثار بتهوون در یک کارگاه آموزشی

0

موسیقی فارس- یکی از نوازندگان و مدرسان موسیقی کشورمان روزهای آخر تیر اقدام به برگزاری یک کارگاه آموزشی با عنوان «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» کرده است.

به گزارش موسیقی فارس ، سیاوش دمیریان نوازنده پیانو و مدرس موسیقی از برگزاری ورکشاپ تابستانه «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» خبر داد.

وی گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای برگزاری کارگاههای تابستانه هستیم که این ورکشاپ مطابق با ورکشاپ های استاندارد دنیا برگزار می شود و هدفمان این است مستر کلاس های تخصصی برگزار شود تا علاقه مندان بتوانند از این کارگاه ها استفاده کنند. این ورکشاپ ها شامل سه کارگاه «سلفژ و تربیت شنوایی» (شایا اسدی)، «تجزیه و تحلیل ردیف موسیقی ایرانی» و «آنالیز از سونات پاتتیک بتهوون» است که بررسی این سونات برای علاقه مندان و هنرجویان به عهده من است. این کارگاهها از ۲۶، ۲۸ و ۲۹ تیر سال جاری شروع می شود و تعداد آن ها چهار جلسه سه ساعته است.

این نوازنده پیانو افزود: در این کارگاه آموزشی آنالیز از نقطه نظر هارمونی، فرم و تکنیک اجرایی پیانو و اهمیت این سونات در تاریخ است. همچنین اتفاق هایی که بعد از تصنیف این اثر در تاریخ به جهت بارقه های موسیقی رومانتیک رقم می خورد و فرم سونات بتهوون در قیاس با سونات های دوره کلاسیک (موتسارت و هایدن) و اوج تعالی فرم سونات در سونات شماره ۸ اپوس ۳۷ (پاتتیتک) بررسی می شود.

دمیریان بیان کرد: در ادامه خاطرنشان کرد: این کارگاهها در آکادمی موسیقی شایا اسدی برگزار می شود و به دلیل بیماری کرونا این ورکشاپ ها با تعداد محدود و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود. همچنین قرار است این ورکشاپ ها به صورت آنلاین برای هنرجویانی که امکان حضور در کلاس ها را ندارند برگزار شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید