موسیقی فارس-آلبوم جدید «محمد جواد ضرابیان» با خوانندگی«اشکان کمانگری» منتشر می‌شود

آلبوم جدید«محمد جواد ضرابیان» با آواز «اشکان کمانگری» شنبه ۹ مرداد ماه، توسط مرکز موسیقی حوزه‌ی هنری در حالی منتشر می‌شود که می‌توان آن را بازگشتِ مجدد این آهنگ‌سازِ پیش‌کسوت به عرصه‌ی انتشارِ اثر بعد از هفت سال دانست.

به گزارش موسیقی فارس به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، آلبوم«مرا آواز دادی» شامل قطعاتی چون «بخت بلند» با شعری از خواجوی کرمانی، گروه‌نوازی به همراه ساز و آواز بر اساس شعری از میلاد عرفان‌پور، «زیبایی تو» با شعری از محمد مهدی سیار، «مرا آواز دادی» با شعری از هوشنگ ابتهاج و هم‌چنین «سرِ پرواز» بر اساس شعری از حسین منزوی است. در این اثر هم‌چنین چهار «ساز و آواز» بر اساس اشعاری از «بیدل دهلوی» خوانده شده است. یک قطعه‌ی تک‌نوازی تار، یک قطعه تک‌نوازی عود و گروه‌نوازی نیز از جمله قطعاتِ بی‌کلام این اثر است.

در این آلبوم تعدادی از نوازندگانِ برجسته از جمله اردشیر کامکار(کمانچه)، حسین بهروزی‌نیا(بربت) و سینا جهان‌آبادی(کمانچه) حضور دارند.

از دیگر نوازندگان این اثر می‌توان به بهروز الوندی‌پور نوازنده نی، شهرام میرجلالی و میلاد محمدی نوازندگان تار و تارباس، مریم خدابخش نوازنده عود، فرهاد صفری نوازنده تمبک، زروان،کارنگ و باژنگ و شهریار نظری نوازنده دف اشاره کرد. «محمد جواد ضرابیان» نیز در این اثر به عنوان نوازنده‌ سنتور فعالیت کرده است.

درباره ی نویسنده

لی لا رضایی

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *