طلیسچی و امر خیر، در سالن میلاد+عکس

0
  موسیقی فارس-سارا تقی‌نژاد: اتفاقات اخیرکشورمان، اوضاع جامعه هنر را دست خوش تغییرات به نسبت شدیدی کرد.از شرکت نکردن تعدادی از هنرمندان در جشنواره موسیقی فجر گرفته تا کنسل کردن کنسرت‌هایی که بعضا ماه‌ها برای برپایی آن‌ها چندین نفر تلاش کرده بودند. در این بین هنرمندانی هم بودند که به صورت منطقی به این قضایا نگاه کردند و دنبال حل مسئله گشتند.

  به جای اینکه خود را در اذهان عموم قهرمان نشان دهند و با نوشتن متن در اینستاگرام خود و آه و ناله کردن و بد وبیراه گفتن به این و آن، دل عده‌ای را به دست آورند و تعداد دنبال کنندگان‌شان بالابرود، راه درست‌تری را انتخاب کردند.
  عده ای دیگر از هنرمندان چون کیهان کلهر بزرگ، سیروان خسروی و علیرضا طلیسچی چاره را در این دیدند که اگر دست روی دست بگذارند قطعا اتفاق چندان خوشایندی در عرصه موسیقی کشور نمی‌افتد.

  امشب علیرضا طلیسچی بنا به اعلام قبلی، کنسرت خود را در سالن نمایشگاه میلاد بر روی صحنه برد. کنسرتی که در آن تمام عوایدش صرف مردم سیستان و بلوچستان می شود تا شاید مرهم دل زخم خوردشان شود.

  در ابتدای شروع کنسرت، در سالن میلاد نمایشگاه، عوامل گروه طلیسچی گل‌های سفیدی را بر روی تابلو نمادین از هواپیمای اوکراینی و ۱۷۶ نفری که در این حادثه جان باختند، قرار دادند. سپس علیرضا طلیسچی بر روی صحنه آمد وبا عرض تسلیت به همه مردم ایران، پوشیدن لباس‌های مشکی خود و عوامل کنسرت را نشانه عزادار بودن دانست و گفت درست است که ما عزادار هستیم اما زمانیکه شما برای کار خیر دعوت شدید پس باید خوشحال باشیم؛ که این جملات با تشویق حضار درسالن مواجه شد.

  طلیسچی در ادامه گفت:
  تمام عواید کنسرت امشب تقدیم به مردم عزیز سیستان و بلوچستان خواهد شد. سپس به احترام عزیزان از دست رفته این حادثه یک دقیقه سکوت برسالن حکم فرما شد.

  به ترتیب آهنگ‌های: زندگی جونم، تو فکر میکنی کی؟، نفس کی بودی، به خودم بد کردم، قرار نبود، آی دل خودم، ای داد برمن، دیوونه دوست داشتنی، آخرش قشنگه، سخت گیر، دقیقه هام، عزیزی و دلی برای حضار به اجرا درآمد.

  علیرضا طلیسچی از همکاری خود با سعید آتانی درسال ۱۳۹۵ گفت و اینکه آهنگ “به خودم بد کردم” را که تلفیقی از موسیقی پاپ و سنتی است با سعید آتانی برای مخاطبان در همان سال منتشر کرده بود؛ که این آهنگ با پلی بک صدای سعید آتانی برای هوداران حاضر درسالن اجرا شد.

  این کنسرت به همت موسسه آوای سپند
  و به تهیه‌کنندگی مهدی اسفندیار و در دو سانس به روی صحنه رفت.

  هنرمندانی که بر روی صحنه حضور داشتند: رهبر ارکستر: امیر بهادر دهقان، نوازنده ویالون: حسن اکبریان، نوازنده گیتار: محمد عارف، نوازنده کیبورد و تنظیم کننده: آرتین زمانی، نوازنده پرکاشن: امیر حسین آزموده، نوازنده گیتار الکتریک: مهراد حیدری، صدابردار: حامد عزیزی.

  کنسرت امشب را از زاویه دوربین غزل خواجوی عکاس سایت موسیقی فارس ببینید؛

  اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید