برانکو از کدام کنسرت‌های تهران لذت بیشتری برده است؟

0

موسیقی فارس-  سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره دلمشغولی‌های غیر فوتبالی خود در ایران از لذتی که از کنسرت شهرام ناظری و پسرش برده صحبت کرد و از رسالت‌های کار هنری و ورزشی گفت.

برانکو ایوانکویچ که فوتبالی‌ها او را به نام پروفسور می‌شناسند درباره تجربیات خود از حضور در محافل هنری تهران گفت:

– تاکنون به تماشای چند کنسرت رفته‌ام و آن برنامه‌ای که به طور خاص در ذهنم مانده است کنسرت «ناگفته‌ها» شهرام ناظری به همراه پسرش (حافظ) بود. واقعاً برایم لذت‌بخش بود که یک جوان به همراه پدرش، فرهنگ و سنت قدیمی ایران را حفظ می‌کند و اشعاری را می‌خواند که قدمتی بیش از ۵۰۰ سال دارند. من واقعا لذت بردم از اینکه تلاش می‌شود این فرهنگ حفظ شود چون کار ساده‌ای نیست، به ویژه از آقای حافظ ناظری هم خوشم آمد که به عنوان یک جوان در کنار پدرش کنسرت بسیار خوبی را برای مخاطبان اجرا کردند. به هر حال معمول نیست که جوان‌هایی با این سن و سال این سبک موسیقی را با چنین شوقی دنبال کنند.

– در کنسرت گروه چارتار با موسیقی مورد پسند جوانان نیز حضور داشته‌ام. آنها موسیقی بسیار عالی‌ای داشتند که به موسیقی کرواسی شباهت داشت. من از اینکه جوانانی که به تماشای کنسرت آمدند آهنگ‌ها را بلد بودند و می‌خواندند، خوشحال و مسرور شدم. کنسرت آنها به بهترین نحو برنامه‌ریزی شده بود که در سطح کنسرت‌های جهانی بود.

– به طور کلی یکی از مشخصه‌های ایرانی‌ها این است که مردم موزیکالی هستند. خوشحال هستم و افتخار می‌کنم که با فرهنگ و هنر ایران نیز آشنا می‌شوم چون من به ایران آمدم تا در کنار کارم با فرهنگ، آداب و سنن ایرانی‌ها آشنا شوم نه اینکه فقط به آمدن سر تمرین، مسابقه، خانه و هتل بسنده کنم.

– وقتی در کرواسی بودم تیم خود را به نمایش تئاتر می‌بردم چون ورزش و هنر بسیار نزدیک به هم هستند. اعتقاد دارم تمام کارهای ما (مربیان)، هنرپیشه‌ها، گروه‌های موسیقی، تئاتر، هنرپیشه‌ها و فوتبالیست‌ها برای مردم است. فکر می‌کنم سخت‌ترین کار دنیا، شاد کردن مردم است و البته سخت‌ترین کار این است که هنرپیشه باشید و مردم را سرگرم کنید.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید