برگزاری کنسرتی به سرپرستی قنبر راستگو

موسیقی اصیل هرمزگان وسیله تفنن شده!

0

موسیقی فارس-کنسرت گروه “کالنگ” به سرپرستی قنبر راستگو و گروه “تاریک ماه” به سرپرستی حسین نظری در بندرعباس برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت فرهنگی هنری هنرمندان خاک جنوب خبر بالا را اعلام کرد و افزود: کنسرت خیریه نوای جفتی، دوشنبه (پنجم آذرماه) در تالار شهید آوینی بندرعباس با حضور گروه کالنگ به سرپرستی قنبر راستگو و گروه تاریک ماه به سرپرستی حسین نظری برگزار می‌شود.

طالب پیل‌افکن اضافه کرد: گروه کالنگ دارای سبک فولکلور هرمزگان و با محوریت سازهای کوبه‌ای دهل و کسر و پیپه و گروه تاریک ماه، موسیقی شرق هرمزگان و جنوب کرمان است که قرابت بسیاری به موسیقی بلوچی دارد.

وی تصریح کرد: بخشی از درآمد حاصل از فروش بلیت کنسرت جهت ساخت بیمارستان کودکان سرطانی و بخش دیگر برای ایتام و خانواده‌های بدسرپرست هزینه خواهد شد.

پیل‌افکن با اشاره به اینکه به‌احتمال‌زیاد این کنسرت در دو سانس برگزار می‌شود، عنوان کرد: این کنسرت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، شرکت هنرمندان خاک جنوب و موسسه ساحل خلیج‌فارس برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شرکت فرهنگی هنری هنرمندان خاک جنوب با اشاره به اینکه علیرغم تمامی وعده‌ها، هیچ نهاد و سازمانی از این کنسرت خیریه حمایت نکرد، اضافه کرد: وضعیت کنسرت‌های محلی در هرمزگان مثل همیشه نامناسب و مشکلات فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه نه مردم و نه مسوولان اهمیتی به موسیقی محلی نمی‌دهند، اظهار کرد: تهیه‌کننده‌ها و حامیان مالی روی خوشی به این کنسرت‌ها نشان نمی‌دهند و دلیلشان هم واضح است این کنسرت‌ها درآمدزا نیستند.

پیل‌افکن با اشاره به اینکه موسیقی محلی و اصیل هرمزگان وسیله تفنن در برخی ادارات، اعیاد و جشنواره‌ها شده است، خاطرنشان کرد: اما متأسفانه موسیقی بی‌محتوا و بازاری مورد حمایت و تمجید قرار می‌گیرد.

این فعال هنری ادامه داد: امیدوارم گروه‌هایی که موسیقی پاپ کار می‌کنند بین کارهای خود از آثار محلی و پیشکسوتان هم بهره ببرند تا مردم با موسیقی محلی خود هم انس بگیرند.

پیل‌افکن در پایان با تقدیر از خانم پورعباسی، مدیر اجرایی کنسرت و تمام کسانی که در جریان برگزاری این کنسرت خیریه یاریگر ما بوده‌اند، تصریح کرد: امیدوارم در بخش موسیقی محلی با حمایت و استقبال بیشتری از سوی مردم و مسوولان مواجه شویم.

علاقه‌مندان برای تهیه بلیط این کنسرت می‌توانند به آدرس اینترنتی mousika.ir مراجعه کنند.

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید