هانا کامکار در کنفرانس خبری نمایش “نیمه تاریک ماه” : رویکردها نسبت به موسیقی زنان توهین آمیز است +عکس

0

موسیقی فارس_سهند اینانلو: صبح امروز کنفرانس خبری عوامل نمایش “نیمه تاریک ماه” با حضور اصحاب رسانه در محل تالار وحدت برگزار شد.

در این برنامه که با سخنان داوود بنی اردلان (کارگردان نمایش) آغاز شد چهره هایی چون هانا کامکار، نیکی مظفری، ندا سرمه، المیرا دهقانی و سام کبودوند نیز حضور داشتند که به سئوالات خبرنگاران پاسخ می دادند.

پس از توضیحات بنی اردلان در ارتباط با جزییات و مراحل تولید نمایش، هانا کامکار در پاسخ به پرسش خبرنگار اختصاصی “موسیقی فارس” پیرامون دلیل عدم حضورش در عرصه موسیقی زنان و خصوصا خوانندگی چنین گفت: قصد حضور در این فضا را ندارم و از نظر من رویکرد جاری در حوزه موسیقی زنان زشت ترین نوع رفتار است ولی این را باید گفت که من برای خودم چنین کاری را نمی پسندم و برای شخص خودم می گویم که زشت ترین کار است. به هیچ عنوان منظورم دوستان نازنینم که کار موسیقی بانوان می کنند نیست. این عزیزان راهکار دیگری ندارند، باید متشکر هم باشیم از آنها که این کار را با این حجم از سختی و مشکلات ادامه می دهند. ولی من نه برای تماشای این کنسرت ها می روم و نه خودم در تولید و اجرای چنین کارهایی شرکت می کنم.

وی در ادامه افزود: اساسا با چنین رویکردی مخالفم و آن را توهین آمیز می دانم، البته این مخالفت من از آنجا نشات می گیرد که به قول معروف نفسم از جای گرم بلند می شود چرا که خودم راه دیگری (تئاتر) را انتخاب کرده ام و حتی در کنار خانواده ام نیز توانسته ام فعالیت موسیقیایی داشته باشم ولی سایر دوستان راه دیگری ندارند به جز فعالیت در همین فضای بسته! از این جهت به آنها هیچ ایرادی وارد نیست اما من تا زمانی که این جو بر موسیقی ایران حاکم است ترجیح می دهم ورود نکنم.

کامکار در ارتباط با فعالیتش در عرصه تئاتر نیز گفت: من تحصیلاتم مرتبط با تئاتر بوده، به معنای واقعی کلمه “خاک صحنه خورده ام” و ریه ام را به خاطرش از دست داده ام، اما در نهایت آواز و خوانندگی را به تمام رشته های هنری ترجیح می دهم. با وجود چنین علاقه ای است که همچنان مُصّرم بر عدم فعالیت در این عرصه! چرا که حقیقتا این رویکرد را تحقیرآمیز می دانم.

او در پاسخ به امکان حضورش در کنسرت های بانوان اظهار داشت: با شرایط موجود امکان بازگشت به فعالیت موسیقیایی ام ابداً وجود ندارد.

گفتنی است بهزاد عمرانی(خواننده گروه موسیقی بُمرانی) با بازی در نمایش “نیمه تاریک ماه” رسماً وارد عرصه بازیگری می شود.

این اثر که به گفته داوود بنی اردلان یک اثر اجتماعی است که با اقتباس از فیلمنامه ای به همین نام نوشته شده و با تکیه بر المان های رفتاری انسان ها، روابط خصوصی بشر مدرن را به نقد می کشد که از همسر و شریک زندگی گرفته تا دوستان و آشنایان همگی در دایره این روابط قرار می گیرند.

علاقمندان به تماشای نمایش “نیمه تاریک ماه” می توانند از طریق سایت تیوال اقدام به تهیه بلیت نمایند. لازم به ذکر است این نمایش هرشب ساعت ۲۰:۳۰ از ۲۴مهر تا ۱۰آبان در تالار حافظ به روی صحنه می رود.

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید