از سوی انتشارات «استرادیواریوس»؛

«کنسرتو کمانچه» مهدی خیامی جهانی شد

0

موسیقی فارس- آلبوم «کنسرتو کمانچه» به آهنگسازی مهدی خیامی و رهبری سندرو گرلی توسط انتشارات بین المللی «استرادیواریوس» در سراسر دنیا توزیع شد.

به گزارش موسیقی فارس ، آلبوم «کنسرتو کمانچه» به آهنگسازی مهدی خیامی و اجرا و ضبط آنسامبل دیورتیمنتو به رهبری سندرو گرلی توسط انتشارات ایتالیایی «استرادیواریوس» برای مجموعه «تایمز فیوچر» منتشر و توسط کمپانی «نکسوس» در سراسر دنیا توزیع شده است.

تمامی قطعات این مجموعه توسط آنسامبل دیورتیمنتو در استودیو «ایندیه هوب» شهر میلان ضبط شده است. همچنین سامان صمیمی و لورنا ویندسور در قالب سولیست کمانچه و سوپرانو با آنسامبل همکاری کرده اند.

در این آلبوم که نتیجه همکاری ۱۰ ساله مهدی خیامی با موزیسین‌های آنسامبل «دیورتیمنتو» است ۶ قطعه با عنوان های «کنسرتو کمانچه»، «عنقا»، «تریو پیانو یک»، «صلت»، «آواز مغزها» و «غربت ناشاد» به چشم می خورد که در فواصل سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ ساخته شده اند.

آنسامبل دیورتیمنتو با اجرای بیش از هزار کنسرت در اقصی نقاط دنیا یکی از معتبرترین آنسامبل های موسیقی معاصر در اروپاست که سال گذشته چهلمین سالگرد تاسیسش را جشن گرفت. این آنسامبل تا کنون بیش از ۱۵ آلبوم را منتشر کرده که آلبوم «کنسرتو کمانچه» مهدی خیامی تازه ترین مجموعه انتخابی این آنسامبل است.

مهدی خیامی آهنگساز ایرانی هم اکنون در حال رایزنی با یک ناشر ایرانی برای انتشار این آلبوم در ایران است.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید