صلاح خضری مطرح کرد:

برای خارج از کردستان برنامه داریم

0

برگزاری چند کنسرت متفاوت

موسیقی فارس-خواننده و پژوهشگر موسیقی نواحی ایران از تدارک برگزاری کنسرت در شهرهای مختلف کردستان و تلاش برای اجرای زنده در چند شهرستان خبر داد.

صلاح خضری خواننده و پژوهشگر موسیقی منطقه کردستان با اشاره به تازه ترین فعالیت های خود در عرصه موسیقی بیان کرد: طی روزهای گذشته کنسرتی را در شهر مهاباد برگزار کردم که این اجرای زنده با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد. در این کنسرت گوشه هایی از مقام های مختلف موسیقی منطقه کردستان به ویژه شهرستان مهاباد اجرا شد که در این اجرا، گروه «وفایی» به عنوان نوازنده، همراهی بسیار خوبی با من داشتند.

وی ادامه داد: ما برای معرفی هرچه بهتر موسیقی کردستان در سبک ها و گونه های کمتر شنیده شده، تلاش داریم تا غیر از منطقه کردستان در شهرهای مختلف کشور نیز کنسرت هایی را برگزار کنیم به همین منظور در سال جاری اجراهایی در چند شهر کشور برنامه ریزی شده که جزییات تکمیلی آن متعاقبا برای دوستداران موسیقی نواحی ایران اطلاع رسانی می شود. البته مانند گذشته برگزاری کنسرت در شهرهای سنندج، سقز و بانه نیز جزو برنامه های گروه ماست که امیدوارم بتوانیم در وقت مقرر برای برگزاری آنها اقدام کنیم.

خضری در پایان درباره فعالیت های پژوهشی خود نیز بیان کرد: چندی پیش ضبط یک اثر موسیقایی ویژه با همراهی گروه «وفایی» مهاباد را انجام دادیم که با عنوان «سیدوان» در دسترس مخاطبان قرار می گیرد. این مجموعه همان گونه که قبلا هم اشاره کردم برگرفته از یک منظومه قدیمی منطقه کردستان است که روایتگر یکی از خان های کردی است که سه فرزندش را به دلیل اتفاق های مختلف از دست می دهد و همین امر منجر به دگرگونی شرایط زندگی پدر از جهات مختلف می شود. این اثر یکی از تراژیک ترین و کم نظیرترین روایت های فولکلور منطقه کردستان است که ما به همراه گروه «وفایی» مهاباد در قالب یک اثر موسیقایی گردآوری کردیم.

این پژوهشگر که طی سال های گذشته با گروه «سازینه» به سرپرستی پیمان بزرگ نیا نیز فعالیت هایی را انجام داده است از برگزاری چند کنسرت مختلف با حضور هنرمندان مطرح موسیقی نواحی ایران همراه با این گروه خبر داد.

منبع: مهر

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید