نیوشا بریمانی:کنسرت گروه نوشه با غافلگیری های ویژه ای در راه است

0

موسیقی فارس_ ساراتقی نژاد: بهار ۶۳ به دنیا آمد. ۱۱سالگی وارد هنرستان موسیقی شد، پدر و مادرش اصلا به تحصیل نیوشا در رشته موسیقی علاقه نداشتند اما انگار تقدیر او اینگونه رقم خورد که درآزمون ورودی هنرستان موسیقی قبول شود. زمانی که در آزمون انتخاب ساز هنرستان شرکت کرد حسین علیزاده برای او ساز کمانچه را انتخاب کرد. اوایل اصلا علاقه ای به این ساز همیشه مهجور نداشت چون اصلا کمانچه را نمی شناخت. اما کم کم وابسته سازش شد.۱۶ ساله بود که اولین تجربه نوازندگی کمانچه را در تالار وحدت و در کنار مجید اخشابی کسب کرد. در۲۴ سالگی رهبر ارکستر شد و آنقدر در نواختن استعداد داشت و تلاش کرد تا بالاخره توانست گروه نوشه را راه اندازی کند. بانوانی که علاقه و استعداد در حیطه موسیقی و آواز خواندن داشتند را گرد هم آورد و نوشه را تقویت نمود تا جایی که امروز تعداد این نوازندگان به ۸۰نفر هم رسیده است.

اجراهای متعدد گروه نوشه در داخل و خارج از کشور و همچنین جدیدترین کنسرت گروه نوشه به سرپرستی نیوشا بریمانی که در تاریخ ۱۷ آبان برگزار می شود من را متقاعد کرد تا مصاحبه ای با وی داشته باشم.

در ادامه مصاحبه خبرنگار موسیقی فارس با نیوشا بریمانی را می خوانید:

خانم بریمانی شما و گروه نوشه به عنوان گروه بانوان برای برگزاری کنسرت با محدودیت هایی مواجه هستید، تاکنون این محدودیت ها چه تاثیری بر روی گروه داشته؟

من و گروه نوشه که متشکل از بانوان با استعداد کشورمان است در طول سال ۱تا ۳ کنسرت برگزار می کنیم. خداراشکر در بحث مجوزها هیچ مشکلی وجود ندارد اما مشکل ما بحث تبلیغات است. از آنجایی که فیلم و یا تصویری از کنسرت ما پخش نمی شود، شیوه تبلیغ ما هم عوض شده و مخاطب ما سینه به سینه و فرد به فرد باید از محتوای کنسرت های گروه نوشه باخبر شود.

از کنسرت آینده گروه بگویید؟

گروه ما ان شاالله قرار است ۱۷ آبان ماه امسال در تالار وحدت به سرپرستی بنده اجرا داشته باشد. علاوه بر آن در روز بعد یعنی ۱۸ آبان ماه کنسرت گروه “پریشاد” به سرپرستی سرکار خانم پریچهر خلوتی است که در واقع عوامل و نوازندگان گروه نوشه به روی صحنه خواهندرفت.

چه قطعاتی را برای اجرا انتخاب کردید؟

ما در کنسرت های گذشته بیشتر از
کارهای نوستالوژیک مانند آثار استاد روحانی و استاد همایون خرم استفاده می کردیم.
اما تصمیم گرفتیم که روند کارمان را تغییر بدهیم و سعی کنیم از آثاری که جدیدتر هستند و به گوش مخاطب امروزی آشناتر است استفاده کنیم.
درواقع ما یک سوپرایز آماده کرده ایم و سه قطعه از کارهای آقای بهنام بانی خواننده خوب کشورمان را برای اجرا روی صحنه انتخاب کردیم.

کدام آهنگ های آقای بانی را انتخاب کردید ؟
“قرص قمر”، “عاشقم کرده” و “چه بخوای چه نخوای”
من واقعا تشکر می کنم از آقای بهنام بانی و تهیه کننده محترمشان که برای ما سنگ تمام گذاشتند و واقعا با ما همکاری کردند. به راحتی قبول کردند که ما از آثارشان استفاده کنیم و اتفاقا آقای بانی خیلی هم از این کار گروه ما که در حیطه بانوان است استقبال کردند و باعث دلگرمی من و گروه نوشه شدند.

لطف می کنید عوامل گروه نوشه را معرفی کنید؟

بله با کمال میل آقای دکتر پرهام صوفی به عنوان تهیه کننده گروه و بنده به عنوان سرپرست و نوازنده کمانچه ،خانم مینو قاسم پور نوازنده قانون، نیلوفر ابراهیمی فلوت، رخساره رستمی عود، عسل ملک زاده پرکاشن، آرمیتا فهیمی گیتاربیس، حدیث کرمی درامر، فروغ فضلی نوازنده پیانو و خواننده و سپیده شایگان کیبورد.
همچنین ما در اجرای های گذشته یک یا دو خواننده داشتیم ‌و باتوجه به اینکه گروه ما به لطف خدا رزومه خوبی دارد بعد از کنسرت ها خیلی از مخاطبان برایمان رزومه ارسال می کردند و ما بعد از بررسی رزومه ها، خوانندگان جدیدی را برای این کنسرت انتخاب کردیم که برای روز اجرا ۵ خواننده خواهیم داشت، که اغلب چهره های جدیدی هستند. این کنسرت اولین حضور خانم ها پریچهرخسروی و پگاه بزرگ است و خانم ها شهره خیری، فروغ فضلی و نوشین نامی سابقه همکاری با گروه نوشه را دارند.

خانم بریمانی اگر نکته ای از قلم افتاده به عنوان سخن پایانی بفرمایید.

از بانوان عزیز دعوت می کنم که به کنسرت ما بیایند. سعی کردیم که کنسرت متفاوتی را آماده ارائه کنیم و یک سری هم سورپرایز آماده کردیم که مخاطبان از حضور در این کنسرت لذت ببرند و خاطره ای خوش در ذهن شان ثبت شود. ازتهیه کننده گروه نوشه، دکتر پرهام صوفی و همچنین تنظیم کننده گروه، آقای امیر شهابی بابت همکاری های خوب و حرفه ای شان با گروه نوشه ، کمال تشکر وقدردانی می کنم.

اختصاصی موسیقی فارس

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید